Oni zabijali szczeniaki, on nagrał to bestialstwo na telefonie

Czarnków Na sygnale Najnowsze Wydarzenia

CZARNKÓW. Było ich trzech. Jeden odpowie za nielegalną uprawą konopi indyjskich, dwaj pozostali usłyszeli zarzuty zabicia dziewięciu szczeniąt ze szczególnym okrucieństwem. Oprawcy wpadli w ręce policjantów, bo ,,plantator” zarejestrował w swoim telefonie komórkowym przebieg ich okrutnego zachowania.

W październiku czarnkowscy kryminalni znaleźli w kompleksie leśnym na terenie jednej z miejscowości w gminie Czarnków cztery krzaki konopi indyjskiej.

-Nielegalne rośliny miały od 60 do 80 cm wzrostu. W trakcie dokładnego sprawdzania miejsca, funkcjonariusze zabezpieczyli ślady, które pozwoliły im wytypować właściciela krzewów. Okazał się nim 26-letni mieszkaniec gminy Czarnków. Mężczyzna został zatrzymany 2 grudnia. Podczas przesłuchania przyznał się do stawianych mu zarzutów. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolnościinformuje asp. Karolina Górzna-Kustra z KPP w Czarnkowie.

Podejrzany był już w przeszłości karany za podobne przestępstwa.

-Kiedy policjanci przeglądali jego telefon natrafili na szokujący materiał filmowy, przedstawiający jak dwaj mężczyźni przy pomocy kołka, ogłuszają dziewięcioro szczeniąt i zakopują je na polu. Jeszcze tego samego dnia kryminalni ustalili i zatrzymali oprawców. To mieszkańcy gminy Czarnków w wieku 46 i 47 lat. Z ustaleń mundurowych wynika, że do zabicia szczeniąt, których właścicielem był 46-latek doszło w czerwcu br. Sprawcy już usłyszeli zarzuty. Grozi im kara do 5 lat więzienia.

Wobec trzech zatrzymanych prokurator na wniosek policji zastosował dozór policyjny.

(Red.)