Wielkopolscy sołtysi spotkają się w Kaliszu

kraj Najnowsze Podróże Wydarzenia
12 marca odbędzie się VI Pielgrzymka Sołtysów do Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu. Uroczystość jest doskonałą okazją spotkania się sołtysów z różnych zakątków Wielkopolski integracji i wymiany doświadczeń. Do udziału w uroczystości zaprasza Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski.
Wydarzenie rozpocznie się w sobotę 12 marca o godz. 12.00 w Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu (Plac Świętego Józefa)
uroczystą Mszą Świętą w intencji wielkopolskich sołtysów pod przewodnictwem ks. Bpa Damiana Bryla Ordynariusza Diecezji Kaliskiej, Po mszy uczestnicy złożą kwiaty przed pomnikiem św. Jana Pawła II. Następnie obchody dnia sołtysa przeniosą się do hali widowiskowo-sportowej przy Szkole Podstawowej w Stawiszynie, gdzie rozstrzygnięty zostanie etap wojewódzki konkursu
„Fundusz Sołecki – najlepsza inicjatywa” organizowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego oraz Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów.
-VI pielgrzymka sołtysów do Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu to wydarzenie integrujące sołtysów oraz podkreślające wyjątkową rolę jaką pełnią w życiu społeczności wiejskich. Sołtysi to przedstawiciele lokalnych społeczności często aktywizują oraz integrują mieszkańców organizując rozmaite inicjatywy lub przedsięwzięcia. Organizowane wydarzenie to także forma docenienia ich wysiłku i zaangażowania w sprawy polskiej wsi i jej rozwoju nie tylko gospodarczego ale przede wszystkim kulturowego i społecznego. – mówi Wicemarszałek województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski.
11 marca w naszym kraju obchodzony jest Dzień Sołtysa święta, które zwraca uwagę społeczeństwa na rolę sołtysów jaką odgrywają w życiu lokalnych społeczności. Jest także okazją do podziękowania za troskę o sprawy wsi oraz jej mieszkańców. Dzień Sołtysa
pokazuje, że sołtysi są nieodłącznym elementem życia społeczności wiejskich, znają potrzeby i możliwości, rozwiązują codzienne sprawy oraz reprezentują sołectwo na zewnątrz.
  • Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, Departament Rolnictwa i Rozwoju Wsi