Hala sportowa w budowie, stadion przy Okrzei prawie gotowy

Inwestycje Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Hala sportowa przy ul. Pola w Pile w trakcie budowy. 7 października 2019 r. władze powiatu pilskiego podpisały umowę z wykonawcą, a dzięki sprzyjającym warunkom pogodowym już wylane są fundamenty. Dalsze prace postępują zgodnie z planem.   

– Przy Pola jesteśmy na etapie kończenia prac fundamentowych, a za chwilę wykonawca przystąpi do montażu słupów i ścian nośnych – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Przypomnijmy, hala ma być gotowa na 30 października tego roku. Będzie miała wielofunkcyjne boiska 50×30 m, a służyć będzie nie tylko uczniom Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego w Pile i I LO, ale wszystkim mieszkańcom.
Budowa hali to w tym roku jedna z najważniejszych inwestycji Powiatu Pilskiego. Koszt jej budowy to ponad 14,7 mln zł. Powiat otrzymał jednak dofinansowanie na jej budowę, w wysokości 6 mln zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki, dzięki temu, że obiekt został wpisany do „Rządowego programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu”.

Stadion przy ul. Okrzei w Pile z kolei już prawie gotowy. Duże boisko zostało wyposażone w nowoczesne oświetlenie, dzięki czemu można rozgrywać tu mecze o zmroku, podobnie organizować różne wydarzenia. Na widowni zostały wymienione siedziska. W planach jest jeszcze wymiana bieżni. W części rekreacyjnej wybudowano nowy parking, plac zabaw ze ścianką do graffiti, nowe altanki, siłownię pod chmurką.
– Rozpoczęła się już budowa boiska bocznego, które będzie doskonałe do treningów. Budujemy je w ramach własnych środków, jako dodatkową inwestycję na stadionie dla naszych najmłodszych mieszkańców. Chcemy by to miejsce było jeszcze lepiej wykorzystane i dostępne właściwie przez cały rok – dodaje starosta Eligiusz Komarowski.

Modernizacja stadionu to koszt ok. 3,5 mln zł. Realizowana jest w ramach projektu „NOWOCZESNE CENTRA SPOŁECZNO – REKREACYJNE POWIATU PILSKIEGO – przebudowa oraz adaptacja obiektów i przestrzeni publicznej w Pile”, obejmującego także modernizację budynku dawnego kina Iskra w Pile. Całkowita wartość prac to blisko 8,5 mln zł, dofinansowanie: 7 mln zł z WRPO 2014-2020.

Powiat Pilski