Mimo epidemii pilnują bezpieczeństwa na drodze

Najnowsze Wydarzenia Złotów
ZŁOTÓW. Mniejsze natężenie ruchu nie oznacza, że przepisy kodeksu drogowego można traktować wybiórczo. Policjanci złotowskiej drogówki mimo epidemii w dalszym ciągu kontrolują czy kierujący stosują się do obowiązujących przepisów. Stróże prawa dbając o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, sprawdzają m.in. czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości. Z surowymi konsekwencjami muszą liczyć się też osoby jeżdżące „na podwójnym gazie”.

W ostatnim czasie również na terenie naszego powiatu zauważalny jest spadek natężenia ruchu drogowego. Ruch na ulicach jest mniejszy, przejechać można łatwiej i sprawniej, ponieważ nie musimy stać w korkach, czekając na możliwość pokonania skrzyżowania. Niestety, część z kierujących mając do dyspozycji niemalże puste ulice, zapomina, że obecna sytuacja nie zmieniła reguł i przepisów ruchu drogowego, a tych należy przestrzegać bezwzględnie.

Stróże prawa dbając o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, w dalszym ciągu będą sprawdzać czy kierujący stosują się do obowiązujących przepisów. Jednocześnie mundurowi przypominają, że za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym, grozi nie tylko wysoki mandat, ale także utrata prawa jazdy na trzy miesiące. Na taryfę ulgową tradycyjnie nie mogą liczyć osoby, które wsiadają za kierownicę pod wpływem alkoholu. Policjanci nadal prowadzą także kontrole trzeźwości, a także kontrolują czy w środkach komunikacji zbiorowej jest dopuszczalna liczba pasażerów.

Dla bezpieczeństwa swojego i każdego kierowcy, który jest kontrolowany policjanci używają do badania trzeźwości urządzeń wyposażonych w jednorazowe ustniki. Kierowca osobiście otwiera zapakowany ustnik oraz wkłada go do urządzenia. Po wykonaniu badania, sam usuwa ustnik. Policjanci ich nie dotykają.

Jak aktualnie przebiega sprawdzanie stanu pojazdu, dokumentów czy stanu trzeźwości. Policjanci są bardzo ostrożni.

1. W czasie kontroli dokumentów policjanci zakładają jednorazowe rękawiczki i korzystają ze środka do dezynfekcji rąk.
2. Do sprawdzenia trzeźwości kierowcy wykorzystywane są urządzenia z jednorazowymi ustnikami.
3. Jeśli policjanci mają podejrzenia, że mają do czynienia z osobą zakażoną koronawirusem, dalsze działania przeprowadzają w zgodzie z wytycznymi inspektora sanitarnego.

Apelujemy o rozsądek za kierownicą, co z pewnością zwiększy poziom bezpieczeństwa na drogach naszego powiatu.

KPP Złotów