Pogorzelcy z Białej koło Trzcianki proszą o pomoc. Ogień zabrał im wszystko?

Na sygnale Najnowsze Trzcianka Wydarzenia

BIAŁA. To już kolejny w tym miesiącu pożar budynku mieszkalnego w Białej k. Trzcianki.  W nocy z 22/23 maja ogień pojawił się w wielorodzinnej kamienicy. Niestety, w płomieniach zginął 55-latek, który mieszkał na poddaszu. Poważnemu poparzeniu uległ też jego współlokator.

Gdy pierwsze jednostki straży pożarnej dotarły na miejsce, spod poszycia dachu wydobywały się kłęby dymu oraz języki ognia.  Wiadomo było, że dwie osoby zostały uwięzione na pierwszym piętrze. Pozostali mieszkańcy już wcześniej opuścili budynek.

-Pierwszą osobę ewakuowano przez okno przy pomocy drabiny, natomiast drugą ratownicy zabezpieczeni w sprzęt ochrony dróg oddechowych wynieśli przez klatkę schodową –  informuje  asp. Przemysław Grzybowski. Dodatkowym utrudnieniem w trakcie działań ratowniczych było bardzo duże zadymienie i wysoka temperatura wewnątrz budynku. Działania gaśnicze prowadzone były z podnośnika, drabiny oraz wewnątrz budynku.

W wyniku pożaru jedna osoba poniosła śmierć, natomiast druga z poparzeniami została zabrana do Szpitala Powiatowego w Trzciance.

Na miejsce zdarzenia przybył burmistrz Trzcianki Krzysztof Jaworski. W działaniach, które trwały ponad 7 godzin, brało udział 11 zastępów straży pożarnych oraz 37 ratowników.

Przyczyny pożaru ustala Policja.

***

Rodzina Chmielników, która mieszkała w kamienicy, straciła dach nad głową. Pożar strawił całe poddasze. Zawaleniu uległa też część konstrukcji dachowej. Podczas akcji ratowniczej zalane zostały również wszystkie pomieszczenia mieszkalne. Nie wiadomo, czy budynek będzie nadawał się remontu. Decyzja ma zapaść wkrótce.

Ale już teraz możesz wesprzeć rodzinę Chmielników, bo bez względu na decyzję fachowców pieniądze będą jej potrzebne.

Na portalu zrzutka.pl (link: https://zrzutka.pl/w5baj5?)
cały czas trwa zbiórka pieniędzy.

Nie bądź obojętny na los pogorzelców. W podobnej sytuacji może znaleźć się każdy z nas.

  

  

  

 (Red.)

 Fot. KP PSP Czarnków

 P.Chmielnik