Wracamy do tematu. Nie żyje ugodzony nożem 72-latek

Na sygnale Najnowsze Trzcianka Wydarzenia

TRZCIANKA. Kara dożywotniego pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, który śmiertelnie ugodził nożem swojego pracodawcę, 72- letniego mieszkańca Trzcianki. Wczoraj 57-letni obywatel Ukrainy usłyszał zarzut zabójstwa. Został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Przypomnijmy. W środę, 15 grudnia około godziny 7:30 policjanci z trzcianeckiego komisariatu otrzymali zgłoszenie, że w hotelu pracowniczym przy ulic Dąbrowskiego w Trzciance 57-latek ugodził nożem w brzuch swojego szefa, 72-letniego mieszkańca Trzcianki.

-Sprawca po tym, jak zaatakował 72-latka porzucił nóż i uciekł, natomiast pokrzywdzony trafił do szpitala, gdzie na skutek odniesionych obrażeń zmarł –  relacjonuje asp. Karolina Górzna-Kustra z czarnkowskiej Policji.Po ustaleniu, w jakim kierunku zbiegł 52-latek, funkcjonariusze rozpoczęli jego intensywne poszukiwania. Około godziny 9:00 podejrzany został zatrzymany. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 2,6 promila alkoholu.

Mężczyzna został przewieziony do policyjnego aresztu. Wczoraj usłyszał w Prokuraturze Rejonowej w Trzciance zarzut zabójstwa, za co grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności. Na wniosek prokuratora sąd zdecydował, że najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

(Red.)
Fot. KPP Piła