Rafał Zdzierela żegna się z funkcją przewodniczącego rady miasta. Teraz będzie odbijał powiat…

Najnowsze Piła Polityka Wydarzenia

PIŁA.  Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej Rafał Zdzierela, od dwóch kadencji Przewodniczący Rady Miasta Piły, oficjalnie pożegnał się  z lokalnymi mediami.  -Chciałbym podziękować dziennikarzom za ostatnie osiem lat rzetelnego przekazywania wiedzy i współpracy. Zaznaczył  jednocześnie, że to nie koniec jego samorządowej kariery, bowiem w jesiennych wyborach samorządowych będzie kandydował do Rady Powiatu w Pile.

Spotkanie z dziennikarzami było okazją do krótkiego podsumowania ośmioletniej kadencji przewodniczącego.

-Pięć lat temu, jako pierwsi w Polsce,  rozpoczęliśmy tłumaczenie  sesji na język migowy. Również obrady radnych można oglądać na żywo  w regionalnych telewizjach, Internecie i portalach społecznościowych – tutaj też byliśmy pionierami. W ostatnich dwóch kadencjach wprowadziliśmy także nowoczesną komunikację z radnymi wykorzystując portale społecznościowe i stronę internetową. Uruchomiliśmy też tzw. kalendarium, które pozwala przewidywać ruchy samorządu miasta. Cieszę się, że przez ostatnie osiem lat miałem możliwość współtworzyć te zmiany. Jednak za jedno z większych osiągnięć naszej lokalnej społeczności uważam to, że potrafimy się spierać, bo nie zawsze mamy takie same poglądy, ale robimy to  z klasą. I za to wszystkim dziękuję – mówił Rafał Zdzierela (jeszcze) przewodniczący rady Miasta Piły.

Zapowiedział jednocześnie, że  w tegorocznych wyborach samorządowych będzie się ubiegał o mandat radnego powiatu pilskiego.

Nie tylko ja,  ale więcej osób z mojego środowiska postanowiło odbić powiat – spuentował Rafał Zdzierela.

 (Red.)