Pompowali dla Wojtusia

Najnowsze Wałcz Wydarzenia

 

WAŁCZ. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wałczu przyłączyli się do akcji i podjęli wyzwanie na pomoc dla półtorarocznego Wojtusia #GaszynChallenge, wymyślonej przez strażaków ze Śląska. Zasady są proste: wykonanie 10 pompek i przekazanie drobnej wpłaty na leczenie chłopca. Mundurowi z Wałcza nominowali kolejnych mundurowych, aby przyłączyli się do tego szczytnego celu.

Chłopiec cierpi na rdzeniowy zanik mięśni. Szansą na leczenie jest terapia jednym z najdroższych leków świata. Konieczne jest zebranie ponad 9 mln zł. Do szczytnej akcja #GaszynChallenge włączyli się również policjanci z Wałcza. Wystarczy wykonać 10 pompek i wpłacić minimum 5 zł na rzecz chorego Wojtka z Galewic.

Dzisiaj o godzinie 14.00 mundurowi zebrali się na dziedzińcu komendy i według zasad akcji każdy wykonał równocześnie 10 pompek, a następnie przekazał dobrowolną sumę pieniędzy na leczenie Wojtusia.

Akcja powstała z inicjatywy strażaków ze Śląska. Zasadą jest, aby każdy  kto ukończy wyzwanie nominuje kolejne, przynajmniej 3 instytucje, które mają 48 godzin na wykonanie zadania.

Policjanci z Wałcza nominowali 100 Batalion Łączności w Wałczu i Zakład Karny w Wierzchowie Pomorskim.

Policjanci i pracownicy policji w Wałczu pozdrawiają Wojtusia życzą mu szybkiego powrotu do zdrowia, a jego rodzicom i dziadkom dużo sił. Trzymamy kciuki!

 Asp. Beata Budzyń/KPP Wałcz