To było rekordowe Cross Country

Najnowsze Sport Wydarzenia

WAŁCZ. Od lat raz do roku miasto Wałcz zmienia się w mekkę miłośników crossów i quadów. Zawody motocyklowe z roku na rok przyciągają coraz większą liczbę uczestników, a to świadczy tylko o jednym ? motocykliści pokochali Wałcz.

W tegorocznych (9.06.) zawodach w pierwszej rundzie Ogólnopolskich Mistrzostw Pomorza Zachodniego CROSS COUNTRY wystartowała rekordowa liczba zawodników – 87. Zjechali z centralnej i północnej Polski. Wśród nich były gwiazdy polskiego sportu motocyklowego, do których można zaliczyć aktualnego Mistrza Polski rajdów enduro w klasie quadów Maksa Szulca z Bydgoszczy.

W klasie motocykli wygrał obecny czołowy zawodnik Mistrzostw Polski Krystian Szymkowiak. W pięknym stylu pokazali się również zawodnicy z Wałcza. Damian Harasymowicz po zaciętej walce zajął drugie miejsce w klasie Senior 2. Natomiast w klasie amatorów Darek Paruch nie miał sobie równych, wygrywając z takimi zawodnikami jak motocrossowy były mistrz Europy centralnej Dawid Zaremba, czy wielokrotny mistrz Polski i Europy centralnej w wyścigach drogowych Daniel Bukowski.

 

Nad wydarzeniem patronat objął Burmistrz Miasta Wałcz.

 (Red.)

Źródło: Miasto Wałcz