O dwóch takich, co ukradli paliwo

Czarnków Na sygnale Najnowsze Trzcianka Wydarzenia

TRZCIANKA. Kilka godzin wystarczyło trzcianeckim kryminalnym na ustalenie i zatrzymanie dwóch amatorów cudzej własności. W ręce mundurowych wpadł 30-letni  złodziej oleju napędowego oraz 24-letni paser, który pomógł mu w kradzieży paliwa. Obu mężczyznom grozi do kilku lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu nad ranem w Trzciance.

-Złodziej niepostrzeżenie dostał się do jednej z hurtowni, zerwał kłódkę zabezpieczającą wlew zbiornika z paliwem w samochodzie ciężarowym i  ukradł 90 litrów oleju napędowego. Zaraz po kradzieży zadzwonił do swojego kolegi, aby ten pomógł mu przewieźć do klienta 3 plastikowe bańki z olejem- mówi mł.asp. Karolina Górzna -Kustra z czarnkowskiej policji.

Po informacji o włamaniu policjanci od razu przystąpili do pracy. Po przeprowadzeniu dokładnych oględzin i przesłuchaniu świadków wytypowali sprawców.

Podejrzani to 24 i 30-letni mieszkańcy Trzcianki. Obaj są niejednokrotnie byli zatrzymywani i karani za inne przestępstwa.

W toku dalszych czynności policjanci zatrzymali obu podejrzanych. Odzyskali również część skradzionego oleju, który oddali pokrzywdzonemu.

Mężczyźni podczas przesłuchania przyznali się do popełnienia przestępstwa i złożyli wyjaśnienia. Obu grozi kara pozbawienia wolności.

(WM)