Spotkania plenerowe policjantów z dziećmi i młodzieżą

Chodzież Edukacja Najnowsze Wydarzenia

CHODZIEŻ. Chodziescy policjanci ruszyli na spotkania z dziećmi i młodzieżą wypoczywającymi w powiecie chodzieskim. Mamy nadzieję, że rady i wskazówki przekazane w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” sprawią, że ten czas upłynie im w bezpiecznej atmosferze.

Wakacje to czas wzmożonych działań dla Policji w całym kraju, zatem także dla policjantek i policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Chodzieży. Policjanci pracują w tym okresie na pełnych obrotach i zrobią wszystko, by było bezpiecznie. Od początku tygodnia policjanci odwiedzają półkolonie. Rozmawiają z dziećmi i młodzieżą o bezpieczeństwie podczas wakacji, bezpieczeństwie na wodzie. Dzieci dowiadują się, co koniecznie należy zabrać na plażę, co lepiej pozostawić w domu, w jaki sposób i gdzie wchodzić do wody, czego nie robić na kąpielisku, na co zwrócić uwagę, wreszcie jak korzystać ze sprzętów wodnych.

Spotkania takie pozwalają na przypomnienie podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ale nie tylko. To także okazja do przypomnienia kwestii związanych z odpowiedzialnością karną nieletnich, demoralizacją, czy cyberzagrożeniami. Z uwagi na wzrost w okresie letnim zdarzeń dotyczących przypadków zatruć dopalaczami, także ten temat jest poruszany podczas pogadanek z dziećmi i młodzieżą. Wszystko w trosce o ich życie i zdrowie.

Epidemia, w jakiej nam przyszło żyć sprawiła, że również te tematy będą poruszane podczas spotkań z dziećmi i młodzieżą. W tej kwestii przypomniano o nadal obowiązujących obostrzeniach dotyczących między innymi korzystania z maseczek w niektórych miejscach.

Młodych urlopowiczów poinformowano także o konkursie plastyczno-filmowym pn. „Artystyczny przeWODNIK”, który został przygotowany przez Komendę Główną Policji oraz Fundację PZU w ramach akcji Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą.

Jest już normą, że policjanci angażują się w kwestie związane z zapewnieniem bezpieczeństwa osób wypoczywających. Przeprowadzają kontrole autokarów przewożących dzieci i urlopowiczów, dbają o bezpieczeństwo podróżujących. Pamiętajmy jednak, że wiele zależy także od nas samych.

 Asp. Karolina Smardz-Dymek /KPP Chodzież