Randka z finałem w sądzie

Czarnków Na sygnale Najnowsze

CZARNKÓW. 24-letni mieszkaniec powiatu międzychodzkiego wraz ze swoim 26-letnim bratem okradli kobietę poznaną na portalu randkowym. Mężczyzna został zatrzymany przez czarnkowskich kryminalnych. Zaraz po przesłuchaniu trafił do aresztu, ponieważ był poszukiwany listem gończym za wcześniejsze oszustwa. Trwają czynności zmierzające do zatrzymania 26-latka.

Pewnego dnia do policjantów z czarnkowskiej komendy zgłosiła się młoda kobieta. Opowiedziała im o swoim przykrym doświadczeniu z poznanym na portalu randkowym 26-latkiem.

-Ich znajomość internetowa szybko przerodziła się w kontakty w świecie realnym. Para umówiła się w mieszkaniu pokrzywdzonej. 26-latek pojawił się tam w towarzystwie 24-letniego kolegi. Mężczyźni wykorzystali nieobecność kobiety i ukradli jej biżuterię, 2 tysiące złotych, laptop oraz drobne elektronarzędzia. Pokrzywdzona oszacowała szkody na ponad 3,5 tysiąca złotych – relacjonuje asp. Karolina Górzna-Kustra z KPP w Czarnkowie.

Na podstawie podanych okoliczności oraz rysopisu policjanci ustalili dane personalne sprawców. To dwaj mieszkańcy powiatu międzychodzkiego.

Okazało się, że 24-latek nie jest kolegą, tylko bratem 26-latka. Dodatkowo ten drugi na portalu randkowym posługiwał się fałszywymi danymi. Wczoraj został zatrzymany młodszy z braci. Policjanci odzyskali skradziony przez mężczyzn laptop oraz elektronarzędzia – dodaje Górzna-Kustra.

Podejrzany zaraz po przesłuchaniu został przewieziony do aresztu, gdyż był poszukiwany listem gończym przez Prokuraturę Rejonową w Sokółce za wcześniejsze oszustwa. Za kradzież grozi mu kara do 5 lat więzienia. Aktualnie trwają czynności zmierzające do zatrzymania 26-latka.

POLICJA: –Przestrzegamy przed oszustami internetowymi działającymi na portalach randkowych. Pamiętajmy, że podczas rozmów przez Internet, nigdy nie mamy pewności, kto siedzi po drugiej stronie łącza. Czasem wystarczy po prostu zachować trzeźwość umysłu, by nie paść ofiarą naciągaczy.

(Red.)

Fot. KPP Czarnków