PIŁA. Entuzjasta malarstwa renesansowego, szukający inspiracji w świecie roślin i zwierząt, został laureatem w konkursie na projekt i wykonanie muralu inspirowanego ochroną rybołowa Pandion Haliaetus, organizowanym przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Pile.
Wśród 14 prac nadesłanych przez pięciu artystów z całego kraju został wybrany projekt stworzony przez Wojciecha Rokosza.
– To nie był prosty wybór ? relacjonuje Marzena Wojciechowska z RDLP w Pile, koordynatorka konkursu. – Wszystkie prace zachwycały pomysłowością i formą przekazu. Jednak po długich rozmowach, wzajemnych argumentacjach i wypracowywanych kompromisach komisja konkursowa wyłoniła zwycięzcę.
Wojciech Rokosz w latach 1998-2003 studiował na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Otrzymał dyplom z wyróżnieniem oraz Medalem Rektora Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie – w pracowni profesora Grzegorza Bednarskiego.
Niegdyś pracownik jednej z krakowskich galerii sztuki, od 2014 malarz muralista bawiący się w alpinistę przemysłowego lub alpinista przemysłowy, bawiący się w muralistę. W 2015 roku rozpoczął realizowanie indywidualnych projektów malarskich, w tym murali historycznych w Mielcu (m.in. ?Lotnicza historia?, ?Hetman Mielecki?). Od 2018 roku realizuje ornitologiczny cykl dla Spółdzielni Mieszkaniowej ?Na Kozłówce? w Krakowie, w ramach którego powstało dotąd 13 ptasich murali.
Nie ujawniamy zwycięskiego projektu. Jego realizacja na ścianie kamienicy w Pile przy ulicy Towarowej będzie niespodzianką dla mieszkańców Piły oraz wszystkich, którzy są zainteresowani tematem naszego muralu.
Natomiast już teraz przedstawiamy kilka murali autorstwa Wojciecha Rokosza, które zdobią ściany w Krakowie i Mielcu.
Pozostałym artystom dziękujemy za przesłanie bardzo interesujących prac i udział w konkursie.
Partnerami konkursu są: Centrum Informacyjne Lasów Państwowych, Enea Operator Spółka z o.o. oraz Miasto Piła.
źródło: Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Pile