REHABILITACJA Z ROBOTYKĄ DLA ŁUKASZA

Najnowsze Wydarzenia Zdrowie Złotów

Ty, który to czytasz, chciałbym powiedzieć Ci, że jeśli nie cieszysz się z tego co masz dzisiaj, nie będziesz umiał cieszyć się z tego, co przyniesie jutro. Ale jeżeli jutro stracisz to, co masz dzisiaj… Będzie Cię to bardzo bolało, i wtedy dostrzeżesz, jak wiele miałeś…

Mam 25 lat, żonę, dwuletnią córeczkę. Jazda motorem to była moja pasja. 4 czerwca, miał być zwykłym dniem, takim jakie miały być też kolejne. Jechałem motocyklem, jak wiele razy wcześniej. Chwila nieuwagi… Huk, trzask, szum wokół mnie. Pamiętam wszystko tak, jak by ktoś oglądał film przeskakując akcję między scenami. Trafiłem do szpitala w Pile, byłem przytomny. Słyszałem, gdy lekarze mówili o uszkodzeniu kręgosłupa, o konieczności operacji. Podczas zabiegu odbarczono uszkodzony rdzeń kręgowy i ustabilizowano kręgosłup. Wtedy bałem się ogromnie o swoje zdrowie, sprawność ale nadzieja tłumiła strach – przecież nie mogę mieć takiego pecha, słyszy się o takich historiach, ale to niemożliwe, że ja… że my.

Jednak ja, jednak moja rodzina. Od czasu wypadku poruszam się na wózku inwalidzkim. Jest inaczej, jeszcze sam do końca nie wiem jak. Cały czas odkrywam rzeczy, które są dla mnie trudnością, te których wykonać nie jestem w stanie, i te które mogę zrobić, ale w inny sposób niż przed wypadkiem.

Moja córeczka na szczęście jest jeszcze zbyt mała, by rozumieć co się stało. Sprawia jej radość jazda na kolanach u taty. My – rodzice – jesteśmy już duzi, i rozumiemy, że nasze życie się zmieniło.

Cały czas jestem rehabilitowany. Po uszkodzeniu rdzenia kręgowego, najważniejszy jest pierwszy rok. To czas, kiedy udaje się wypracować najwięcej. Dlatego systematyka i intensywność ćwiczeń jest bardzo ważna w tym czasie. Znalazłem ośrodek rehabilitacyjny w Kamieniu Pomorskim, w którym stosowane są nowoczesne metody reedukacji chodu – egzoszkielet oraz lokomat.

Mam rodzinę, która bardzo wspiera. Chcę ćwiczyć i walczyć o sprawność nie tylko dla siebie, ale i dla nich. Miesięczny koszt ćwiczeń w tym ośrodku to 23000 zł. Zbieram też na wózek inwalidzki.

Nie damy rady sami uzbierać takiej kwoty.

Proszę, przyłączcie się do nas!

Rehabilitacja z robotyką dla Łukasza