Rozdawali kamizelki odblaskowe i lampki rowerowe

Czarnków Najnowsze Trzcianka Wydarzenia

CZARNKÓW. Policjanci z czarnkowskiej komendy w ramach europejskich działań ROAD SAFETY DAYS prowadzą akcję „NURD”, która ma na celu zwrócenie szczególnej uwagi na bezpieczeństwo tzw. „niechronionych uczestników ruchu drogowego”, czyli pieszych i rowerzystów. Podczas prowadzonych działań funkcjonariusze rozdają kamizelki odblaskowe oraz lampki rowerowe.

Dzisiaj na terenie powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego policjanci z czarnkowskiej komendy prowadzą działania pod nazwą „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Działania te – jak podkreślają policjanci – mają wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych oraz rowerzystów.

-W ramach akcji mundurowi sprawdzają wyposażenie rowerów jak również przypominają ich kierowcom o tym, jak istotne dla bezpieczeństwa jest używanie elementów odblaskowych. Z tej okazji funkcjonariusze rozdają kamizelki odblaskowe oraz lampki rowerowe przekazane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Pile – mówi asp. Karolina Górzna-Kustra z KPP w Czarnkowie. –Niezależnie od pory roku niechronieni uczestnicy ruchu powinni być dobrze widoczni dla kierujących pojazdami. Stąd też niezbędne jest, aby osoby piesze nosiły elementy odblaskowe, szczególnie w miejscach, gdzie wymagają tego przepisy, czyli po zmierzchu poza obszarem zabudowanym. Natomiast rowerzyści powinni zadbać o swoje bezpieczeństwo i wyposażyć rower w obowiązkowe oświetlenie i z niego korzystać – zaznacza pani aspirant.

(Red.)

Fot. KPP Czarnków