Finał igrzysk szkolnych na Stadionie Powiatowym

Najnowsze Piła Sport Wydarzenia

PIŁA. Stadion Powiatowy przy Okrzei w Pile 25 września był areną sportowych gier i zabaw uczniów szkół podstawowych i średnich z powiatu pilskiego.  

Odbył się tu Sportowo-Rekreacyjny Turniej kończący Powiatowe Współzawodnictwo Sportowe Szkół – XXI Igrzysk Dzieci i Młodzieży 2019/2020 organizowanych przez Nadnotecki Szkolny Związek Sportowy w Pile.

W ramach Igrzysk odbyły się różne wydarzenia skierowane do trzech grup wiekowych: Igrzyska Dzieci (1150), Igrzyska Młodzieży Szkolnej (1250 uczestników) i Licealiada (850 uczestników). W sumie od 1 września 2019 r. do 15 marca 2020 Nadnotecki SZS w Pile przeprowadził 50 imprez.


Piątkowa impreza była nagrodą dla najlepszych szkół. Odbyły się m.in. biegi sztafetowe, trójskok, bieg przez przeszkody. Wydarzenie wsparł Powiat Pilski. Puchary dla dyrektorów najlepszych szkół oraz medale dla uczestników wręczał Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

– Gratuluję wszystkim uczestnikom sportowych zmagań. Dla takich między innymi wydarzeń odbudowaliśmy Stadion Powiatowy przy Okrzei w Pile. Chcieliśmy dzieciom i młodzieży stworzyć jak najlepsze warunki do rozwijania sportowych pasji. Nasz obiekt jest dla Was zawsze otwarty. Korzystajcie z niego także w wolnych chwilach, bawcie się i trenujcie. Zgłaszajcie czego potrzebujecie, jestem otwarty na Wasze propozycje – mówił starosta.

Najlepsze i nagrodzone szkoły średnie we współzawodnictwie prowadzone przez Powiat Pilski, biorące udział w Liecealiadzie. 
W kategorii dziewcząt:
1. I LO w Pile,
2. Zespół Szkół im. St. Staszica,
3. Zespół  Szkół Gastronomicznych.

W kategorii chłopców:
1. Zespół Szkół Technicznych w Pile.
2. I LO w Pile.
3. Zespół Szkół Przy Teatralnej w Pile.
Najaktywniejszą szkołą zostało wybrane Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wyrzysku.

Powiat Pilski