Sprawdź bezpłatnie światła w samochodzie

Czarnków Najnowsze Wydarzenia

CZARNKÓW. Czarnkowska policja wraz ze Stacją Kontroli Pojazdów ,,DIAGONA,” przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji pn. ,,Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”. Prawidłowo działające światła zewnętrzne samochodu zwiększają bezpieczeństwo na drodze, dlatego warto skorzystać z okazji i bezpłatnie sprawdzić światła swojego auta.

Jesienią dają o sobie znać zagrożenia w ruchu drogowym związane z ograniczoną widocznością. Sprawne, prawidłowo wyregulowane światła pozwalają kierującemu pojazdem wcześniej dostrzec przeszkodę, bądź pieszego poruszającego się jezdnią lub poboczem. Jeśli oświetlenie pojazdu jest wadliwe, to w złych warunkach atmosferycznych i przy niedostatecznej widoczności, wzrasta prawdopodobieństwo wypadku drogowego.

Należy pamiętać, że samochód ze sprawnymi światłami jest zdecydowanie bardziej widoczny, nawet w ciągu dnia, z dużo dalszej odległości, aniżeli pojazd poruszający się bez tych świateł. Zwiększa się bowiem szansa na dostrzeżenie w odpowiednim czasie pojazdu, który wykonuje manewr na drodze (zmiana pasa ruchu, zmiana kierunku jazdy, wyprzedzanie itp.) i podjęcia odpowiedniej reakcji w sytuacji zagrożenia.

Prawidłowe ustawienie świateł zazwyczaj ogranicza się do wyregulowania korektora ich wysokości, ale wielu kierowców bagatelizuje tę kwestię zapominając, że niewykonanie tej czynności, przy pełnym obciążeniu pojazdu, powoduje oślepianie innych uczestników ruchu drogowego. W wielu przypadkach do prawidłowego ustawienia rozkładu granicy światła i cienia niezbędne jest przeprowadzenie badań przy użyciu specjalistycznej aparatury.

Dlatego w trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego policjanci z czarnkowskiej drogówki wspólnie ze

Stacją Kontroli Pojazdów ,,DIAGONA”

ul. Chodzieska 25, 64-700 Czarnków

tel. 672552041

godz. 08:00-13:00

zaplanowali akcję polegającą na bezpłatnym sprawdzeniu oświetlenia pojazdów. Każda zainteresowana osoba w dniach 24 października, 7 i 21 listopada br. będzie mogła skorzystać z bezpłatnej pomocy fachowców.

Asp. Karolina Górzna-Kustra/KPP Czarnków

Fot. Pixabay