Na widok radiowozu docisnął pedał gazu. Przewoził narkotyki…

Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia

ŁOBŻENICA. Funkcjonariusze Posterunku Policji w Łobżenicy zatrzymali kierowcę dostawczego forda, który przewoził blisko 200 gramów amfetaminy. Policjanci zabezpieczyli również ponad 4,5 tysiąca złotych na poczet przyszłej kary.

W poniedziałek, po godzinie piątej rano funkcjonariusze Posterunku Policji w Łobżenicy podczas patrolu zauważyli pojazd marki Ford Transit. Kierowca na widok radiowozu gwałtownie przyśpieszył i skręcił w boczną uliczkę. Funkcjonariusze pojechali za autem i zatrzymali je do kontroli.

-Kierujący podczas czynności zachowywał się bardzo nerwowo. Policjanci postanowili sprawdzić pojazd i osobiste rzeczy mężczyzny. Podczas przeszukania jego plecaka znaleźli trzy worki strunowe wypełnione zawartością białego proszku. To była amfetamina o wadze ponad 190 gramów ? informuje sierż. Wojciech Zeszot z pilskiej Policji.

37-latek z forda, mieszkaniec gminy Łobżenica został zatrzymany. Przewieziono go również na specjalistyczne badania, które potwierdzą, czy prowadził auto pod wpływem narkotyków.

-Dodatkowo mundurowi znaleźli przy zatrzymanym ponad 4,5 tysiąca złotych gotówki, która została zabezpieczona na poczet przyszłej kary ? dodaje Zeszot.

Mężczyźnie za popełnione przestępstwa może grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(Red.)
Fot. KPP Piła