Nasza mistrzyni Justyna Franieczek

Najnowsze Piła Wydarzenia

Niepełnosprawna lekkoatletka Justyna Franieczek zdobyła w Bydgoszczy (wrzesień 2020) podwójne Mistrzostwo Polski na 200 m T-20 oraz 400m T-20. Zawodniczka z powiatu Pilskiego rozpoczęła jednocześnie przygotowania do Halowych Mistrzostw Europy Virtus w Paryżu oraz Mistrzostw Europy w Bydgoszczy 2021.

Głównym celem zawodniczki Romana Marciniaka i Kamila Całka są Igrzyska Paraolimpijskie w Tokio, które odbędą się w 2021 roku.

Dzięki zaangażowaniu Starosty Pilskiego Eligiusza Komarowskiego Justyna może przygotowywać się na Stadionie Powiatowym przy ul. Okrzei w godzinach wieczornych przy sztucznym oświetleniu. W dzień może również korzystać z obiektu MOSIR przy ul Żeromskiego.

***

Justyna Franieczek (ur.6 kwietnia 1989 roku we Wrocławiu) – polska niepełnosprawna lekkoatletka. Finalistka Mistrzostw Świata w Dubaju w 2019 r. zajmując siódme miejsce w biegu na 400 metrów). Mistrzyni Polski, członkini kadry narodowej. Występuje w kategorii T20.

Jako juniorka zdobywała medale mistrzostw Polski razem z osobami pełnosprawnymi. Później jednak wykryto u niej nowotwór, przez który musiała zrezygnować ze sportu. Powróciła po udanej walce z chorobą. Po pewnym czasie uległa poważnemu wypadkowi samochodowemu, ponosząc 30% uszczerbku na zdrowiu. Jej powrót do zdrowia i sportu trwał osiem lat.

(Red.)

pl.wikipedia.org