Poseł Paszyk: PiS pokazało polskiej wsi “gest Lichockiej”

Najnowsze Piła Polityka Wydarzenia

PIŁA. Co dalej z “piątką Kaczyńskiego” po decyzji Senatu RP? Na to pytanie odpowiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej poseł Krzysztof Paszyk.

Parlamentarzysta spotkał się z dziennikarzami przed Biurem Zarządu Okręgu Prawa i Sprawiedliwości.

-Rok temu PiS wygrało wybory głosami wsi i polskich rolników. Dziś okrutnie oszukało polską wieś forsując “piątkę Kaczyńskiego”! Przyjmując ten szkodliwy dla rolników i przedsiębiorców projekt ustawy dwukrotnie w Sejmie i w Senacie pokazało polskiej wsi ?gest Lichockiej?. Nieprawdziwa jest narracja rządu o tym, że ustawa dotyka głównie branży futerkowej. W ogromnym zakresie uderza ona w rolników, którzy nie mają nic wspólnego z hodowlą zwierząt na futra ? w hodowców bydła i drobiu. Mówimy o stratach rzędu miliardów złotych, co przy poziomie zakredytowania polskich gospodarstw przyniesie wielką liczbę bankructw, zajęć komorniczych i tragedii ludzkich, rodzinnych. Rolnicy nie oczekują, że będzie się ich chwaliło wyłącznie podczas dożynek. Oczekują od polityków codziennych starań, by poprawiać, a nie pogarszać warunki pracy rolnika – mówił Paszyk podkreślając, że propozycje PSL są wciąż aktualne. Czyli…

-Pozostawienie w spokoju uboju religijnego, 10-letnie vacatio legis dla branży futerkowej oraz kontrola dobrostanu zwierząt tylko pod nadzorem służb weterynaryjnych. Za parę dni czas próby. Przyjęta przez Senat ?piątka Kaczyńskiego? wróci do Sejmu. Wzywamy do opamiętania polityków partii rządzącej, oraz Prezydenta, któremu niebawem przekażemy list z apelem o odrzucenie projektu ustawy, podpisany przez tysiące rolników z całej Polski – dodał poseł Krzysztof Paszyk.

(Red.)
Fot. K. Ciołek