Cztery “Burki” znalazły dom

Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Już po raz dziewiąty odbyła się akcja „Przygarnij Burka”, zachęcająca do adopcji zwierząt z pilskiego schroniska.

Jak co roku imprezę rozpoczęto od pokrojenia „psiego tortu”, a tego zaszczytu dostąpił prezydent miasta,  Piotr Głowski.

Uroczyste krojenie tortu
Pierwszy konsument psiego tortu

 

Tym razem do adopcji zostało przekazanych dziewięć psów. Niezwykle otwarte, łagodne i radosne czworonogi niewątpliwie stanowiły główną atrakcję imprezy,  ale organizatorzy zadbali również o to, by odwiedzającym dostarczyć niezapomnianych wrażeń.

Sportowe atrakcje dla dzieci

Podczas pokazów Dogfrisbee Freestyle  psiaki wraz ze swoimi właścicielkami, w układach do muzyki prezentowały liczne sztuczki  m. in  „catch dog”, czyli złapanie psa w locie, czy też „over”, w którym pies przeskakuje nad właścicielem jednocześnie chwytając dysk. Można było również podziwiać psie zaprzęgi i  zgłębić tajniki tego sportu, a to za sprawą stowarzyszenia z Nakła nad Notecią.

Zgrany duet

Członkowie Fundacji „Pszczoła” pokazali jak można w inny sposób zadać
o zwierzęta. Przy ich stoisku czekała na podpisy petycja dotycząca projektu obywatelskiego „Budowa pasieki miejskiej z zakupem rodzin pszczelich”. Kto chciał, mógł też spróbować miodu i wykonać świeczkę z pszczelego wosku.

Z szacunku do zwierząt- naturalne kosmetyki wegańskie

Wśród licznych wystawców znalazła się „Auna”, która za cel postawiła sobie tworzenie w pełni naturalnych kosmetyków bez produktów pochodzenia odzwierzęcego, a także Straż Miejska edukująca, jak postępować ze zwierzętami. Atrakcji nie brakowało.

Prace niepełnosprawnych dzieci ze stowarzyszenia Otwarte Serce

Dzięki Pilskiemu Klubowi Petanque „Bulanka” każdy mógł poznać zasady gry w boule i spróbować swoich sił w rozgrywkach. Dla dzieci natomiast przygotowano warsztaty plastyczne i strefę gier sportowych.

Całej atmosfery wydarzenia dopełniała słoneczna pogoda, która niewątpliwie przyczyniła się do wysokiej frekwencji.

Husaria Piła też wspierała

Inicjatywa „Przygarnij Burka” to tak naprawdę kropla w morzu potrzeb samotnych, psich serc, ale daje nadzieję na to, że każdy zwierzak, ma szansę na kochający dom. Aż cztery psy znalazły wczoraj  właścicieli, a jeden z psiaków
„Bomba” wciąż ma szansę na adopcję.

Forest czeka na dom

 

K.P.-L.