Kolejna porażka Basketu

Najnowsze Piła Wydarzenia Zdrowie

PIŁA. 16 listopada kolejną porażkę zanotowali koszykarze pilskiego Basketu. Zawodnicy 365Energy Basket Piła przegrali na własnym parkiecie z RKKS Rawia Rawicz 75:82.

Mecz rozpoczął się od zdecydowanego prowadzenia gości. Przy niezłej grze rawiczan w pierwszej kwarcie, pilski Basket wyglądał dość niemrawo. Akcje toczyły się w wolnym tempie, a gra w obronie pozostawiała wiele do życzenia. Pod pilskim koszem bardzo dobrze prezentował się zwłaszcza środkowy gości, Adam Nawrocki, z którym nie mogła poradzić sobie defensywa naszego zespołu. Rawia zdecydowanie wygrała pierwszą kwartę 27:14.

W kolejnej odsłonie meczu, po stronie naszych zawodników nastąpiło małe przebudzenie. Pilanie powoli zaczęli odrabiać straty, jednakże wciąż nie mogli dogonić nieźle dysponowanych w tym dniu koszykarzy z Rawicza. Niemniej jednak, mecz od tego momentu przybrał nieco bardziej wyrównany obraz. Świetnie prezentował się grający trener Tomasz Pochylski, który trafiał jeden rzut za drugim. Nieco lepiej zaczęła wyglądać gra w obronie, ponieważ goście nie byli już w stanie bardziej odskoczyć naszym koszykarzom.

Po zmianie stron, ciągle mogliśmy oglądać wyrównane widowisko. Oczywiście, dalej dość wyraźnie prowadzili goście, ale był to raczej efekt znakomitej pierwszej kwarty, a nie stałego budowania przewagi. Żadna z ekip nie potrafiła zdominawać drugiej. Momentami rawiczanie nieco odskakiwali zawodnikom z Piły, trafiając za trzy punkty oraz grając dużo lepiej pod koszem w ataku. Jednakże, koszykarze pilskiego Basketu szybko odpowiadali dynamicznymi kontrami i seryjnie zdobywanymi punktami.

Niestety mniej więcej taki obraz gry utrzymał się do samego końca meczu. Co prawda, pilanie zbliżyli się nawet na kilka punktów różnicy, ale nie byli już w stanie dogonić zespołu z Rawicza. 82:75 dla gości.

W barwach Basketu kolejne świetne zawody rozegrał Tomasz Pochylski, który zdobył 29 punktów, trafiając przy tym trzy “trójki”. Z kolei, po stronie gości znakomicie zaprezentował się, wspomniany już wcześniej środkowy Adam Nawrocki, który zanotował 28 oczek na swoim koncie.

Pozostali zawodnicy punktowali: Dominik Maroszek 16 (1×3), Kamil Szkopiński 10, Dominik Czajkowski 8, Bartek Rajewicz 6, Mateusz Relis 3, Maciej Tutlewski 2, Oskar Fliski 1.

Kacper Głuszanowski oraz Jakub Kozieł bez punktów.