W obiektach po TPS powstaje strzelnica

Inwestycje Najnowsze Wydarzenia Złotów

KRAJENKA. Uczniowski Klub Sportowy Tarcza – rodem z Piły – będzie miał nową siedzibę i nowoczesną strzelnicę z osiami do broni pneumatycznej i palnej. Obiekt powstaje już w Krajence, w budynkach byłego Technikum Przemysłu Spożywczego. Powinien być gotowy jeszcze w tym roku.

Strzelnica powstaje w pomieszczeniach pod stołówką dawnego TPS. Zostały one wydzierżawione od Powiatu Złotowskiego na okres 10 lat z możliwością jego wydłużenia.

Prace przy budowie strzelnicy rozpoczęto na początku tego roku. Chociaż pandemia pokrzyżowała plany, część inwestycji udało się zrealizować. Przestrzeń, w której niegdyś był skład węgla, kotłownia i piwnica została już częściowo zaadaptowana. Powstało pomieszczenie socjalne, a także biuro, hol i sanitariaty. Do wykonania pozostało najważniejsze – strzelnica.

W Krajence powstać mają dwie osie do strzelania oddzielone od siebie betonową ścianą. Ta o długości 10 metrów, będzie służyła do strzelania z broni pneumatycznej. Natomiast oś 25-metrowa przeznaczona będzie do broni palnej bocznego i centralnego zapłonu.

Całość będzie odpowiednio zabezpieczona, wygłuszona i profesjonalnie wyposażona. O to wyposażenie UKS Tarcza nie musi się martwić. Przez 18 lat działalności klubowi udało się zgromadzić sporo sprzętu.

Przypomnijmy. UKS Tarcza pierwszą siedzibę wraz ze strzelnicą i zapleczem miał przy ul Kossaka w Pile. Po pewnym czasie przeniósł się do nowo wybudowanych obiektów CSS Tarcza przy alei Powstańców Wielkopolskich. Ale i tam długo miejsca nie zagrzał. Był zmuszony zmienić lokum i tak trafił do Krajenki, gdzie buduje strzelnicę z prawdziwego zdarzenia.

Ta do broni pneumatycznej powinna być gotowa jeszcze w tym roku. Oś do broni palnej – w 2021. Ze strzelnicy przez cały rok będą mogli korzystać nie tylko klubowicze (jest ich około stu), ale wszyscy pasjonaci strzelectwa.

(Red.)

Fot. ilustracyjne (pixabay)