Złodziej katalizatorów zatrzymany na gorącym uczynku

Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Policjanci z Piły zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę, który kradł katalizatory. Mieszkaniec Wyrzyska trzykrotnie przyjeżdżał do Piły z przestępczym zamiarem. Pokrzywdzeni wycenili straty na kwotę ponad tysiąca złotych. Sprawa jest rozwojowa. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

11 stycznia o godzinie 05:40 policjanci otrzymali informację o mężczyźnie, który prawdopodobnie kradnie części samochodowe. Dyżurny pilskiej jednostki natychmiast zadysponował we wskazane miejsce kilka patroli.

–Sprawca na widok mundurowych zaczął uciekać. Po krótkim pościgu został zatrzymany – mówi mł. asp. Jędrzej Panglisz z KPP w Pile.

Jak dodaje, policjanci znaleźli na osiedlowym parkingu pojazd, który miał już częściowo odkręcony katalizator. W pobliżu auta leżały porozrzucane śruby oraz uszczelki.

–Przy zatrzymanym 42-latku znaleziono narzędzia, którymi ten posługiwał się przy wycinaniu części samochodowych – kontynuuje Panglisz. –Mieszkaniec Wyrzyska na przełomie roku trzykrotnie pojawił się w Pile, aby kraść katalizatory. Sprawa jest rozwojowa, dlatego policjanci nie wykluczają kolejnych zarzutów.

Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(Red.)
Fot. KPP Piła