Szansa na zdrowie

Najnowsze Wydarzenia

Mam na imię Miron. Mam żonę i dwoje dzieci: 11-letnią Julkę i 9-letniego Kubusia. Walczę z nawrotem raka jelita grubego i proszę Państwa o pomoc w wygraniu tej walki.

Do roku 2018 moje życie wyglądało całkiem normalnie.  Spełniałem się zawodowo jako nauczyciel w zespole szkół, grałem na instrumentach klawiszowych w zespole muzycznym, a także byłem organistą w kościele. W kwietniu 2018 otrzymałem diagnozę, która zawaliła mi cały świat: rak jelita grubego.

W maju tego samego roku, tydzień przed Pierwszą Komunią Świętą córeczki, przeszedłem w Szpitalu Wojskowym w Bydgoszczy operację wycięcia ogromnego guza. Wycięto ok.  17 cm guza wraz z marginesem jelita oraz kilkanaście węzłów chłonnych, w których stwierdzono przerzuty. Następnie poddałem się chemioterapii, która trwała pół roku.

Po wszystkim sytuacja wyglądała całkiem dobrze, nie stwierdzono nawrotu choroby i mogłem powrócić do „normalnego” życia.

Jednak we wrześniu 2020 roku dostałem od losu kolejny cios. Tomograf wykazał wznowę nowotworu w jelicie grubym. Na zdjęciu widoczny był 1 guz, jednak w trakcie operacji  w październiku 2020 okazało się, że są kolejne 2 guzy na jelicie cienkim i otrzewnej.

W grudniu, dzień przed Wigilią Bożego Narodzenia, wyniki kontrolnego tomografu pokazały  4 nieoperacyjne guzy na wątrobie.

Po konsultacji onkologicznej zostałem skierowany na chemioterapię paliatywną.

Doradzono mi również poddanie się terapii komórkami macierzystymi, która niestety nie jest refundowana. Koszty takiej terapii znacznie przekraczają możliwości finansowe mojej rodziny, całość terapii wraz z niezbędnymi konsultacjami  oraz suplementacją wynosi ok. 300 tys. zł.

Rak to ogromne piętno, a walka z nim to nie lada wyzwanie. Jednak wierzę głęboko, że dzięki Państwa pomocy uda mi się pokonać chorobę i cieszyć się zdrowiem i życiem rodzinnym. Za każdą wpłatę z serca dziękuję i życzę dużo zdrowia w tym trudnym czasie!

https://pomagam.pl/miron?fbclid=IwAR3PAFrX3aFOGRUn5irZqGFsFRHfk7cyhDsSUnQ0LMdNcxgISCCO_vs2pwE

Miron z Rodziną