Załóż narty i szusuj… po chodzieskim stoku

Chodzież Najnowsze Wydarzenia

Widok narciarzy szusujących po górskich stokach nikogo nie zaskakuje. Jednak w tym sezonie, aby napawać się takim obrazkiem, ale i skorzystać z białego szaleństwa nie trzeba jechać na południe Polski. Wystarczy odwiedzić Chodzież.

W tym malowniczo położonym mieście w sercu Wielkopolski, w naturalnym środowisku rozlokował się bowiem stok narciarski. Co prawda jest on zależny od warunków atmosferycznych, więc nie zawsze cieszy się takim powodzeniem jak w tym sezonie. Bo trzeba przyznać, że tegoroczna zima jest taka, jaka powinna być. Śnieżna i mroźna. Miłośnikom aktywnego wypoczynku daje dużo radości. A i chodzieski stok narciarski przeżywa oblężenie.

Zauważył to nawet Wielkopolski Portal Turystyczny.

“To zdjęcie zostało zrobione w ubiegły weekend. Tyle tylko, że nie w górach, a w Chodziezy. To tam, zaledwie godzinę drogi od Poznania, znajdziecie najdłuższy stok narciarski w północnej Polsce. Oświetlona trasa ma 350 metrów, na górę wjedziecie wygodnie wyciągiem, a jeżeli nie macie swojego sprzętu, to możecie wypożyczyć go na miejscu. Korzystajcie, póki trwa prawdziwa zima” ? zachęcaWielopolska.travel

I nie zwlekajmy, bo synoptycy prognozują ocieplenie i po białym puchu pozostaną tylko miłe wspomnienia.

(Red.)

Fot. Wielkopolska Organizacja Turystyczna