Mnogość kandydatów w Tucznie

Najnowsze Polityka Wałcz Wydarzenia

Podczas przedterminowych wyborów na stanowisko burmistrza Tuczna zapowiada się ostra wyborcza walka. Po deklaracji startu w elekcji Piotra Pierzyńskiego podobnie postąpił Krzysztof Mikołajczyk. W nocy z piątku na sobotę (2-3 kwietnia) swoją kandydaturę ogłosił jeszcze Dariusz Kityński.

30 marca został zarejestrowany Komitet Wyborczy Wyborców „Nasza Gmina Nasza Sprawa”, który w nadchodzących przedterminowych wyborach zarządzonych na 16 maja zamierza zgłosić swojego kandydata na urząd burmistrza Tuczna. Jest nim Krzysztof Mikołajczyk. Ruszyła akcja zbierania podpisów poparcia.

– Deklaruję, że w najbliższych wyborach będę ubiegał się o wybór na stanowisko burmistrza Tuczna – potwierdza Krzysztof Mikołajczyk. – Mój program obejmuje sporo punktów, bo i potrzeb jest sporo. Przede wszystkim, jeżeli wyborcy mi zaufają, chcę być otwarty na ich potrzeby. Dużą wagę poświęcę sprawom socjalnym i rozwojowi gminnej infrastruktury, tj. o budowie chodników, kanalizacji w poszczególnych miejscowościach, czy o bieżących remontach. Chodzi o zwiększenie komfortu życia mieszkańców. Chcę zaznaczyć, że jestem zdecydowanym przeciwnikiem biogazowni, zlokalizowanych w bliskim sąsiedztwie budynków mieszkalnych i uciążliwych dla mieszkańców. Lecz takie zakłady wybudowane w odpowiedniej, przyjaznej środowisku technologii, zlokalizowane w dużej odległości od naszych domostw i nieemitujące nieprzyjemnych zapachów, mogą powstać i funkcjonować. To są podstawowe warunki realizacji tego rodzaju inwestycji. Co do współpracy z Radą Gminy – w której przeważają zwolennicy byłego burmistrza – to myślę, że znajdziemy wspólny język. Wprawdzie pan Hara chce zostać radnym, lecz wierzę, że to mu się nie uda. Mam nadzieję, że mieszkańcy Miłogoszczy i Martwi wybiorą mądrze i postawią na kandydatkę ze swojego grona, panią Katarzynę Sałachub, a nie na byłego burmistrza, który pomimo że został odwołany w referendum, to nadal chce wichrzyć i dzielić społeczeństwo. Pan Hara wyraźnie zadeklarował, że startuje w wyborach na radnego nie po to, aby zabiegać o realizację inwestycji na rzecz mieszkańców Miłogoszczy i Martwi, lecz tylko „aby pilnować Gajzlera i nowego burmistrza”, cokolwiek to by miało oznaczać. Taka postawa nie prowadzi do niczego konstruktywnego, czego dowodem jest ostatnia sesja Rady Miejskiej w Tucznie. Jeśli definitywnie pożegnamy się z panem Harą w naszej przestrzeni publicznej, to z innymi członkami Rady na pewno znajdziemy nić porozumienia, a radni dobro gminy i jej mieszkańców postawią na pierwszym miejscu.

K. Mikołajczyka popiera Stowarzyszenie Ziemi Wałeckiej “Niezależni”, którego K. Mikołajczyk jest członkiem.

Pełniący obowiązki komisarza w Tucznie Piotr Pierzyńskistartuje z Komitetu Wyborczego Inicjatywa z poparciem Prawa i Sprawiedliwości. Szerzej o jego kandydaturze pisaliśmy TUTAJ

W nocy z piątku na sobotę (2-3 kwietnia) swoją kandydaturę na stanowisko burmistrz Tuczna ogłosił Dariusz Kityński, lider powstającego Komitetu Wyborczego Wyborców  Samorządna Gmina Tuczno.

– Zadania, jakie sobie wyznaczyliśmy, to zmiana wizerunku gminy, poprawa jakości życia mieszkańców, a przede wszystkim rozwój – mówi w swoim spocie D. Kityński. – Od wielu tygodni budujemy komitet i serdecznie zapraszam wszystkich tych, którym zależy na przyszłości naszej gminy. Jako lider pragnę podkreślić, iż jesteśmy niezależni, dlatego postanowiłem nazwać KWW Samorządna Gmina Tuczno. Jedyne na czym nam zależy, to nasze wspólne dobro.

piotr, mk/(extrawalcz.pl)

Na zdjęciu od lewej: P. Pierzyński, K. Mikołajczyk, D. Kityński.