Polaku, dawaj z nami!

Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Polaku, mieszkańcu Wielkopolski, mieszkańcy Piły! Mija już rok od teatru, w którym przyszło nam żyć. Zamknięte restauracje, kluby, szkoły, siłownie, bary, stadiony, centra handlowe, pozamykane biznesy… A wszystko to w obawie o nasze zdrowie przed najgroźniejszym wirusem ostatnich lat. Wirusem, przed którym może Cię uchronić kawałek szmaty na twarzy i posłuszeństwo w przestrzeganiu wytycznych – mówi Piotr Bosak, organizator “spontanicznego marszu”, który zaplanowano na 11 kwietnia w ramach akcji “Polaku, Dawaj z Nami!”.

Bosak apeluje:

“Ktoś się oburzy i powie, że zna kogoś, kto zmarł na covid. To odpowiedz sobie na pytanie, ile osób zmarło z powodu braku dostępu do służby zdrowia? Ile osób przed pandemią zmarło na raka czy inne choroby. Czy zamykano przez to całą gospodarkę i nakładano obostrzenia? Czy robiono z tego medialną szopkę?

Sądzimy, że każdy zdrowo myślący Polak, zdaje sobie sprawę jak bzdurne wytyczne są na nas nakładane. Rodzi się pytanie: dlaczego wciąż pozostajemy bierni, dając przy tym ciche przyzwolenie na dalsze działania. Mamy wybór, czy dalej będziemy jedynie komentować restrykcje wygodnie sprzed telewizora, czy zrobimy coś bardziej pożytecznego.

W Głogowie wyszli z inicjatywą “Polaku, Dawaj z Nami”, która jest skierowana do wszystkich tych, którzy mają dość bzdurnych wytycznych. Celem akcji jest zjednoczenie Polaków i stanięcie w jednym szeregu, bowiem zjednoczonych ludzi najbardziej obawia się władza.

Apelujemy do Polaków o powstanie z kolan. Nasi dziadkowie szli na wojnę ze świadomością, że mogą z niej nie wrócić, a my boimy się skierować sprawę do sądu o nielegalny mandat? Boimy się otworzyć nasz legalnie działający klub czy inny biznes?

Pokażmy, że są jeszcze w Polsce świadomi i wolni ludzie, którym media nie wyprały mózgu. Zapraszamy Was 11 kwietnia do Piły ul. Drygasa przy muralu Żołnierzy Wyklętych o godzinie 12:00, skąd wyruszy spontaniczny spacer! Wszelkie szczegóły będą przekazywane w wydarzeniu akcji! POLAKU, DAWAJ Z NAMI!” 

(Red.)