W Wałczu od lutego życie jest tańsze

Najnowsze Wałcz Wydarzenia

WAŁCZ. Świetna wiadomość dla mieszkańców Wałcza. Maleją koszty życia w mieście! Zgodnie z zapowiedziami, od 1 lutego 2021 r. wszystkie domostwa podłączone do sieci miejskiej zapłacą za ogrzewanie około 12 procent mniej.

Dzięki wspólnym działaniom Gminy Miejskiej Wałcz oraz Zakładu Energetyki Cieplnej Spółka z o.o. mieszkańcy Wałcza w najbliższych miesiącach odnotują pozytywne zmiany w domowym budżecie. A to dzięki obniżonym rachunkom za ogrzewanie.

Zakład Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. prowadzi rozliczenia z odbiorcami ciepła na podstawie zatwierdzonej przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki taryfy dla ciepła. Obowiązek opracowania i zatwierdzenia taryfy określony został w Ustawie Prawo Energetyczne, natomiast zasady tworzenia taryfy w Rozporządzeniu Ministra Gospodarki w sprawie szczegółowych zasad kształtowania i kalkulacji taryf oraz rozliczeń w obrocie ciepłem.

Od 1 lutego 2021 r. w ZEC Sp. z o.o. w Wałczu obowiązywać będą nowe ceny i stawki opłat; taryfa dla ciepła zamieszczona będzie na stronie internetowej Spółki pod adresem www.zec-walcz.pl.

UM Wałcz/(Red.)