Czas na wiosenne porządki! Również w Miluszkowie

Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Wiosna to czas gruntownych porządków. Wymiatamy wszystkie kąty, wyrzucamy niepotrzebne przedmioty, zaczynamy remonty naszych domów. Ale wiosna to również w Miluszkowie, czyli pilskim schronisku dla psów i kotów czas wielkich porządków.

W ostatnim czasie w schronisku udało się ocieplić 150 bud. Było to bardzo ważne przedsięwzięcie, żeby zwierzaki w miarę komfortowych warunkach mogły przetrwać zimowe miesiące. Teraz te budy trzeba zaimpregnować i pomalować, po to, żeby były odporne na warunki atmosferyczne i służyły przez kolejne lata.

Na odnowienie i pomalowanie czekają też kocie domki w wolierach zewnętrznych. Do tego zadania będzie potrzebna będzie jednak pomoc mieszkańców. Gdy tylko zostaną zniesione obostrzenia związane z pandemią i pobyt wolontariuszy w schronisku będzie bezpieczny – zarówno dla samych wolontariuszy, jak i dla pracowników schroniska, zostanie zorganizowana wielka akcja malowania. Każdy z nas będzie mógł sprawić, że budy i domki czworonogów zyskają nowy, estetyczny wygląd. Psiaki za ten gest na pewno pomerdają ogonem, a koty zamiauczą zadowolone. Dla takich podziękowań warto poświęcić chwilę na malowanie. To nie koniec wiosennych porządków w Miluszkowie.

W najbliższym czasie czeka nas także wymiana słomy na materace i miękkie legowiska oraz uruchomienie zraszaczy, z których tryska orzeźwiająca mgiełka przy każdym kojcu, aby ochłodzić psy w gorące dni – zapowiada Alicja Dorsch, prezes pilskiego schroniska.

I dodaje, że wkrótce zostaną wykonane również inne prace, których ze względu na warunki atmosferyczne, nie można było zrobić w zimowe dni. To między innymi naprawa korytek odwadniających. Ale to nie wszystko.

Budujemy ze starych palet domki na wybiegi. Dzięki temu powstaną przytulne zakątki dla czworonogów, z miejscem do leżakowania dla psiaków w upalne dni – opowiada prezes schroniska.

Pracy więc nie brakuje, a pracownicy dokładają wszelkich starań, by – mimo ograniczonych finansów – poprawiać warunki bytowe schroniskowych 170 psów i 41 kotów.

Pracownicy schroniska nie ukrywają, że wiosna oprócz ładnej pogody oraz możliwości robienia prac, których ze względu na warunki atmosferyczne, nie można było robić w zimie to trudny czas dla schroniska w kwestii zgłoszeń do schroniska kotów.

Pamiętajmy, że koty wolno żyjące zgodnie z prawem nie mogą być zamykane w schronisku, są częścią ekosystemu i mają prawo przebywać tam, gdzie jest ich miejsce bytowania. Jeśli widzicie Państwo kota chorego, potrzebującego pomocy to dopiero wtedy interweniujcie – tłumaczy A. Dorsch. – Z całego serca namawiamy osoby dokarmiające koty na terenie miasta Piła do skorzystania z „Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Miasta Piły w 2021 roku”.

Informacje na temat adopcji uzyskać można przez Facebooka, maila: adopcje@schronisko.pila.pl jak i telefonicznie  +48 500 805 499.

A jeśli ktoś chciałby nas wesprzeć podajemy dane do przelewu:

Fundacja Miluszków
Santander Bank Polska S.A.
34 1090 2590 0000 0001 4286 3507
Tytuł wpłaty „Darowizna”
IBAN:34109025900000000142863507
SWIFT: WBKPPLPP

Dejzi 3 lata
Kapsel 4 lata
Lego 5 lat
Mara 2 lata
Norbi 2 lata
Piccolo lat 15

Hanna Mikołajczak
Pilskie Schronisko dla Zwierząt