POMOC DLA MARTYNKI Z CZARNKOWA

Czarnków Kultura Najnowsze Wydarzenia
Wszyscy wiedzą, że każdy rodzic dla swojego dziecka zrobi wszystko, a jeśli dziecko choruje to jest zdolny do największych poświęceń – do słownie potrafi „góry przenosić”. Przykładem takiej postawy i wspaniałym wzorem do naśladowania jest Pani Emilia, która w ostatnim czasie zapukała do niejednych drzwi, prosząc o pomoc dla swojej córki Martynki – jedenastoletniej dziewczynki, chorującej na zespół Downa, która po bardzo ciężko przebytym COVID-19 doznała porażenia 3 nerwów prawej nóżki i straciła możliwość chodzenia. Jak twierdzą lekarze kilka następnych lat jest kluczowych, a jedynie szybka i systematyczna rehabilitacja daje jej szansę na powrót do samodzielnego poruszania się.
Podziwiając tę waleczną matkę wiele firm i osób prywatnych otworzyło swoje serca i nie pozostając obojętnym pospieszyło z różnymi formami pomocy. Pokazując tym samym, swoją wrażliwość na ludzkie troski i cierpienia. Za sprawą wielu działań tej dzielnej mamy w minioną sobotę mogliśmy uczestniczyć w sportowej imprezie charytatywnej, która składała się z loterii fantowej, licytacji i meczu piłki nożnej Czarnków vs Lubasz. Pomimo pochmurnego nieba nad czarnkowskim Orlikiem cała akcja przebiegała w wesołej atmosferze, wypełniona była licznymi atrakcjami i muzyką. Zawodnicy obu zespołów grali z dużym poświęceniem.
Mecz po remisie 8-8 zakończył się w rzutach karnych wynikiem 4-1 dla Czarnkowa, ale nie wynik był tu przecież najważniejszy. Bowiem wszyscy uczestnicy tej imprezy tego dnia byli jedną wielką drużyną Martyny, a każdy czerpał największą przyjemność z możliwości niesienia pomocy. Z uśmiechem na ustach osoby, które przybyły kibicować naszym lokalnym gwiazdom sportu, w międzyczasie miały możliwość licytowania cennych przedmiotów przekazanych na ten cel przez darczyńców.
Największą popularnością cieszyły się karty z autografami zawodników KKS Lecha Poznań. Rozchwytywane były również inne gadżety sportowe, ale także biżuteria czy bony na usługi u lokalnych przedsiębiorców. Za najwyższą kwotę wylicytowany został
plakat z podpisami drużyny aktualnego Mistrza Polski poznańskiego „Kolejorza”, którego szczęśliwym nabywcą zastał Franciszek Maćkowiak, przekazując tym samym na leczenie koleżanki z bloku 450,00 zł. Serce się radowało obserwując podczas tej aukcji wielką determinację chłopca. Brawo Franek!
Po zakończonej licytacji odbyła się loteria fantowa, na której rozlosowano ponad 130 nagród przykazanych przez firmy, instytucje i ludzi dobrej woli. Cała impreza zakończyła się rezultatem zebranej do puszki kwoty 3.171,40 zł, która zostanie przekazana na indywidualne konto Martynki w fundacji Słoneczko Nr KRS 0000186434 MARTYNA STOCHAJ 1511/S. Korzystając z okazji informujemy, że poza tą imprezą równolegle przez cały czas trwa licytacja na grupie fb połączona ze zbiórką pieniędzy na siepomaga.pl/Martyna-stochaj, do której gorąco zachęcamy.
Na koniec w imieniu Pani Emilii Stochaj pragnę z całego serca podziękować wszystkim, którzy pomogli w organizacji imprezy dla Martynki.
Podziękowania dla firm, klubów i instytucji: KOMAT, STEICO, PLASTMET, VOX, OSM Czarnków, Dora Metal, DANEX, firma HEJ-PA Paweł Hejwosz, Auto-Orzechowski sklep Motoryzacyjny Marek Orzechowski, Studio Figura Czarnków, Salon kosmetyczny Malu Malu Czarnków, Kosmetyczka Kinga Poznań, Fryzjer „DOMINIKA”, Fryzjer „U Haliny”, Artystycznie-Florystyczne Małgorzata Maciejewska, Kwiaciarnia Euforia Czarnków, Fotograf Marcin Zodro, Fotografia Jerzy Konieczny, www.modelus4u.pl, Optyk Karolina Czarnków, Dobre OKO Katarzyna Graczyk, Centrum BHP i PPOŻ Lubasz, Lewiatan Lubasz, Centrum Ubezpieczeń Szymkowiak Lubasz, Pracownia Cukiernicza MUSOWO Monika Eliks, Stolarstwo Ogrodowe Jarosław Kaczmarek z Jasionnej, Klub KAMA Run Akademia Biegowa Czarnków, KLUB LUBASZNIN TRZCIANKA, KLUB SPARTA SZAMOTUŁY, KLUB LECH POZNAŃ, KLUB NOTEĆ CZARNKÓW, KLUB BŁĘKITNI WRONKI, KLUB RADWAN LUBASZ, Biblioteka Publiczna Gminy Lubasz, Gmina Lubasz, Gmina Czarnków, Miasto Czarnków, OSiR Czarnków, GOK Lubasz, Kino Światowid Czarnków, Inni prywatni darczyńcy i osoby, które pomogły w organizacji: Amelia i Michał Maćkowiakowie, Honorata Macioszek, Maria Małgorzata Janyska posłanka na Sejm RP, Patrycja Stochaj, Gabriela Kaczkowska, Anna i Adrian Kania, Marcin Mrówka, Angelika Wasyl, Natalia Boberska, Artur Bombelczyk, Marcin i Sylwia Filodowie, Anna Ducka, Szymon Szwed.
Katarzyna Baryczkowska
Radna Miasta Czarnków