Pościg za motocyklistą

Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Pile zatrzymali uciekającego motocyklistę, który poruszał się z prędkością 180 km/h. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania tym pojazdem.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego każdego dnia pojawiają się na drogach miasta i powiatu pilskiego, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim użytkownikom. Ciepłe i słoneczne dni to dla wielu motocyklistów okazja do pierwszych w tym sezonie przejazdów. Kierujący jednośladami są w grupie niechronionych uczestników ruchu drogowego, a co za tym idzie, są oni najbardziej narażeni na niebezpieczeństwo. Mimo wielu apeli, w dalszym ciągu zdarzają się przypadki skrajnie nieodpowiedzialnej jazdy, która może nieść za sobą tragiczne skutki.

W ostatnim czasie policjanci pilskiej drogówki podczas służby zauważyli niebezpieczną jazdę motocyklisty.

–Mężczyzna popełnił szereg wykroczeń rozpoczynając od niebezpiecznego manewru wyprzedzania na skrzyżowaniu po przekraczanie dozwolonej prędkości. W momencie kiedy funkcjonariusze zbliżyli się do pojazdu włączając sygnały świetlne oraz dźwiękowe, mężczyzna gwałtownie przyśpieszył i podjął ucieczkę. Policjanci rozpoczęli pościg, podczas którego motocyklista swoją jazdą stwarzał ogromne niebezpieczeństwo. Wykorzystał chodnik jako drogę ucieczki przed patrolem. W pewnym momencie osiągnął nawet 180 km/h znikając policjantom z pola widzenia – relacjonuje sierż. Wojciech Zeszot z KPP w Pile.

Po chwili, na najbliższym skrzyżowaniu motocyklista stracił panowanie nad swoim pojazdem i przewrócił się. Na widok policyjnego radiowozu mężczyzna próbował podnieść motocykl, by kontynuować ucieczkę. Ale ten manewr nie powiódł się. Funkcjonariusze zatrzymali uciekiniera. To 47-letni mieszkaniec powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego.

–Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania tego typu pojazdem. Za popełnione wykroczenia drogowe oraz ucieczkę przed policyjnym patrolem 47-latek odpowie przed sądem. Za przestępstwo niezatrzymania się do kontroli drogowej grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności – dodaje Zeszot.

Nagranie z pościgu dostępne na profilu społecznościowym Facebook KPP w Pile: www.facebook.com/kpppila

(Red.)