Najpierw wspólnie pili, później okradli

Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy dokonali kradzieży przedmiotów o wartości ponad 3500 złotych. Złodzieje usłyszeli zarzuty, a policjanci odzyskali już większość utraconego mienia.

Było połowa kwietnia…

Dwóch mieszkańców Piły spotkało się, by wspólnie spożywać alkohol. Do tej grupy dołączył trzeci mężczyzna, który zaprosił kompanów do mieszkania swojego syna. Po jakimś czasie gospodarz postanowił zakończyć spotkanie i wyprosić gości. Dwaj mężczyźni wykorzystali fakt jego mocnego upojenia i splądrowali wszystkie pomieszczenia. Ukradli m.in. telewizor, konsolę do gier oraz inne drobne urządzenia elektroniczne o łącznej wartości ponad 3500 złotych – relacjonuje sierż. Wojciech Zeszot, p.o. rzecznika prasowego pilskiej KPP.

Złodzieje długo nie cieszyli się łupem, bo już następnego dnia wpadli w ręce funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego oraz Patrolowo-Interwencyjnego. Policjanci prowadzący postępowanie w tej sprawie odzyskali także większość utraconego mienia.

– Zatrzymani to pilanie w wieku 30 i 26 lat. Zebrany materiał dowodowy pozwolił przedstawić mężczyznom zarzuty kradzieży z włamaniem, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 10 – dodaje Zeszot.

(Red.)
Fot. KPP Piła