Ze zmiennym szczęściem

Najnowsze Piła Sport Wydarzenia

PIŁA/RADOM. Lekkoatleci PLKS Gwda Piła, po udanym występie w ubiegłotygodniowych Mistrzostwach Polski Juniorów w Radomiu, wystartowali równie dobrze w kolejnych dwóch imprezach mistrzowskich, wliczanych do ogólnopolskiego współzawodnictwa sportu młodzieżowego, w których zdobyli łącznie 26,5 pkt.

Podobnie jak tydzień temu juniorzy, również juniorzy młodsi startowali na nowoczesnym obiekcie w Radomiu. Świetnie spisał się Mikołaj Czechowicz, który w biegu na 2000prz zajął szóstą lokatę z czasem 6:16,42, bijąc rekord życiowy o 12 sekund. Ósmą lokatę wywalczył Marcin Król w skoku wzwyż z wynikiem 188 cm.

Pierwszym, który nie wszedł do finału B był Mikołaj Szarejko, który na dystansie 400 ppł uzyskał rezultat 58,90. O pechu może mówić 16-letni Norbert Śliwiński, który w tłoku podczas pokonywania przeszkody w biegu na 2000prz został potrącony przez jednego ze startujących. W konsekwencji tego upadł, szybko jednak ?pozbierał się?. Nie mogło być jednak mowy o satysfakcjonującym rezultacie. Jak sam powiedział po biegu, przyda się zdobyte doświadczenie w przyszłym roku, w którym będzie miał okazję jeszcze startować w tej kategorii.

Równolegle w tym samym czasie, w Karpaczu odbywały się Mistrzostwa Polski na 10 km. Świetnie w tych zawodach wystartowała Rozalia Gapska, która w kategorii młodzieżowej U23 wywalczyła wysoką piątą lokatę w czasie 37:44,57.

Zbigniew łapacz

PLKS Gwda

Na zdjęciu: Mistrzostwa Polski w Radomiu: (od lewej) Mikołaj Czechowicz, Mikołaj Szarejko, Norbert Śliwiński, Marcin Król.