Inne samorządy transmisją sesję za darmo. Piła płaci za to grubą kasę

Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Ciężkie pandemiczne czasy zmuszają nas nie tylko do przestrzegania obostrzeń i dbania o zdrowie, ale również do trzymania się za kieszeń i racjonalnego gospodarowania pieniędzmi. Tymczasem w pilskim magistracie o oszczędnościach się raczej nie myśli. Podczas, gdy samorządy decydują się na samodzielną organizację transmisji z sesji za pośrednictwem darmowych platform, władze Piły lekką ręką wydały na ten cel krocie. Podpisały bowiem z jedną z lokalnych telewizji dwie umowy, na mocy których budżet miasta uszczuplił się o 70 tysięcy złotych.

Jak informuje portal twoja.pila.pl- na początku roku podpisano umowę z TV Asta, która opiewała na 44 341,56 zł. W zamian zapewniono kompleksową obsługę obrad, a więc transmisję online i rejestrację audiowizualną. Druga umowa opiewa na kwotę 24 600zł w zamian za stworzenie dziesięciu odcinków programu podsumowującego obrady. Tu także kontrakt podpisano z TV Asta. Łącznie lokalna telewizja zarobi na sesjach blisko 70 tysięcy złotych. 

Ponoć w urzędzie miasta rozpatrywano też inne warianty prowadzenia transmisji z obrad miejskich rajców, jednak nie zdecydowano się na żaden z nich.

(Red.)