Wziął pożyczkę na fikcyjną umowę o pracę

Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy stworzyli fikcyjną umowę o pracę, aby móc zaciągnąć pożyczkę w kwocie 2 tysięcy złotych. Dodatkowo w domu jednego z nich znaleźli marihuanę.

Policjanci zajmujący się przestępczością gospodarczą weszli w posiadanie informacji o mężczyźnie, który dostał pożyczkę opartą o fikcyjną umowę zatrudnienia.

-Wykonane przez funkcjonariuszy czynności wskazały, że 30-letni pilanin potrzebując środków finansowych zwrócił się o pomoc do swojego kolegi, który prowadzi własną działalność gospodarczą. W zamian za kilkaset złotych przygotował on fikcyjną umowę zatrudnienia, aby 30-latek mógł na jej podstawie uzyskać kredyt o wartości 2 tysięcy złotych – informuje sierż. Wojciech Zeszot, p.o. oficera prasowego KPP w Pile.

Podczas zatrzymania drugiego z mężczyzn, 38-letniego mieszkańca gminy Ujście, mundurowi znaleźli w jego domu środek odurzający w postaci marihuany.

-Zarówno pilanin, jak i jego 38-letni kolega usłyszeli zarzuty związane z dokonaniem oszustwa oraz podrobieniem dokumentu i używaniem go jako autentyczny. Dodatkowo mieszkaniec gminy Ujście odpowie za posiadanie narkotyków – dodaje Zeszot.

Za popełnione przestępstwa grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(Red.)