Randka z biznesem

Biznes Najnowsze Piła Praca Wałcz Wydarzenia Złotów
W Hotelu „Biały Domek” w Wałczu, odbył się pierwszy lokalny Business Speed Dating. Na spotkanie zjechali się przedsiębiorcy z powiatu wałeckiego, pilskiego, złotowskiego, szczecineckiego, oraz czarnkowsko-trzcianeckiego. Można było odczuć w kuluarach, że takie spotkania są bardzo przydatne, a uczestnicy już namawiają pomysłodawców na organizację kolejnych szybkich randek z biznesem w kolejnych miejscowościach.
Szybkie spotkania biznesowe, gdzie w jednym miejscu możemy złapać kilkanaście dobrych kontaktów zaczynają być coraz bardziej popularne. Szczególnie w czasie, gdzie przedsiębiorcy muszą się jednoczyć i wspólnie wspierać, a wymiana spostrzeżeń i poznanie innych firm, można wykorzystać na wzmocnienie swojej pozycji dzięki wzajemnym poleceniom.
Uczestniczy podczas wydarzenia, zasiedli przy stolikach po około 5 osób i każdy miał 2 minuty na przedstawienie siebie oraz swojej firmy, a następnie następowało rozdanie wizytówek. W momencie, gdy wszyscy przy stoliku poznali się wzajemnie następowała wymiana stolików i przemieszanie się ze sobą uczestników. Dzięki temu, w krótkim czasie można poznać kilkanaście
firm lokalnych i osoby, które za nimi stoją.
Między rundami można było zapoznać się z krótkimi 10 minutowymi prelekcjami. O rynku nieruchomości w czasie wojny opowiedział Bartosz Ćmiel z Freedom Nieruchomości. Natomiast Anna Chandoszko przedstawiła uczestnikom na czym polega „Elevator pitch” i jak bardzo ważne jest to pojęcie podczas pierwszych spotkań. Radość uczestników ze spotkania musiała być spora, skoro nawet podczas lunchu wciąż było słychać rozmowy i umawianie się już na indywidualne spotkania. Być może narodzą się z tego nowe przedsięwzięcia.
Całość zakończył panel dyskusyjny, gdzie wśród prelegentów był przedstawiciel samorządu w osobie burmistrza miasta Wałcz, Macieja Żebrowskiego, a stronę uczelni wyższej objął dr inż. Mariusz Wojtalik przedstawiciel obecnego PWSZ (wkrótce zmiana nazwy na Akademia Nauk Stosowanych), a po stronie biznesu jeden z lokalnych przedsiębiorców – Piotr Kurzyna. Czy coś wielkiego przyniosą te spotkania? Jest duże prawdopodobieństwo, że tak, bo organizatorzy już dostali zadanie, aby tego typu spotkania zorganizować w innych miejscowościach. Wstępnie mówi się o Pile i Szczecinku. Osoby zainteresowane, jak to wszystko wyglądało, zachęcamy do
odwiedzenie fotorelacji i filmu na mediach społecznościowych BSD.
  • PK