Trzy dni na jeziorze i w lesie

Najnowsze Wydarzenia Złotów

ZŁOTÓW. Przez trzy dni złotowscy strażacy doskonalili swoje umiejętności na jeziorze i w lesie.

W dniach 11-13 maja 2021r. strażacy z jednostki ratowniczo-gaśniczej w ramach zajęć doskonalenia zawodowego realizowali ćwiczenia praktyczne na jeziorze Zaleskim w zakresie możliwości prowadzenia działań ratowniczych.

-Główne cele obejmowały sprawdzenie dostępności miejsc do wodowania łodzi ratowniczych oraz ich bezpośrednie wykorzystanie do podejmowania osób poszkodowanych. Doskonalono również umiejętności sterników w zakresie bezpośredniej obsługi jednostek pływających oraz możliwości prowadzenia korespondencji radiowej w związku z wyposażeniem łodzi ratowniczej M490 w radiotelefon przewoźny – informuje st. kpt. Krzysztof Olczak z KP PSP w Złotowie.

Działania prowadzono również na terenach leśnych.

-Obejmowały one rozpoznania wytypowanych obszarów leśnych w zakresie ich przygotowania do prowadzenia działań przez jednostki ochrony przeciwpożarowej. Szczególny nacisk położono na jakość i stan oznakowania dojazdów pożarowych i punktów czerpania wody, zapewniających możliwości organizacji zaopatrzenia wodnego podczas akcji gaśniczych – podkreśla Olczak.

(Red.)
Fot. KP PSP Złotów