Nabrała się na policjanta. Straciła 25 tysięcy

Czarnków Na sygnale Najnowsze Trzcianka Wydarzenia

TRZCIANKA. 25 tys. złotych straciła mieszkanka Trzcianki po tym, jak uwierzyła słowom mężczyzny podającego się za policjanta. “Fałszywy” funkcjonariusz poprosił ją o pomoc w policyjnej akcji, która rzekomo miała zapobiec okradzeniu banku, w którym pokrzywdzona trzymała oszczędności. Po raz kolejny apelujemy o ostrożność i rozwagę!

Wczoraj około godziny 14:00 na telefon stacjonarny 65-latki zadzwonił mężczyzna, który poinformował ją, że jest funkcjonariuszem Komisariatu Policji w Trzciance.

-Poprosił kobietę o pomoc w policyjnej akcji, która rzekomo miała zapobiec okradzeniu banku. Polecił, by dla swojego bezpieczeństwa wypłaciła wszystkie oszczędności z konta i przekazała je policji. Aby uwiarygodnić swoją historię, kazał jej zadzwonić pod numer 997 i tam potwierdzić jego dane personalne, jak również to, że bierze ona udział w policyjnej akcji. Jednak oszust nie rozłączył się z pokrzywdzoną i kiedy ta wybrała numer alarmowy nie połączyła się z policją, a z jego wspólniczką. Potem ponownie do niej zadzwonił i wypytywał o biżuterię i pieniądze znajdujące się w domu oraz na koncie bankowym. Za jego namową kobieta około godziny 16:00 udała się do placówki bankowej i wypłaciła 25 tys. złotych, a następnie przekazała je oszustowi. Wieczorem, kiedy zorientowała się, że została oszukana, powiadomiła osobiście trzcianeckich kryminalnych – relacjonuje asp. Karolina Górzna-Kustra, oficer prasowy KPP w Czarnkowie.

Policja apeluje o ostrożność i zdrowy rozsądek!

Pamiętajmy, że policjanci nigdy nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie i nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy. Jeżeli dzwoni do nas ktoś, kto podszywa się za funkcjonariusza Policji i prosi o pieniądze, nie podejmujmy żadnych pochopnych działań. Najlepiej w takiej sytuacji powiadomić rodzinę oraz Policję, dzwoniąc pod numer alarmowy 112. Nie ulegajmy presji czasu wywieranej przez oszustów. Krytycznie powinniśmy podchodzić do każdego telefonu informującego o zdarzeniach i sytuacjach wymagających naszej pomocy finansowej.

(Red.)