Okradli seniorkę. Kobieta straciła 12 tysięcy

Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. 9 czerwca w godzinach popołudniowych, w jednym z mieszkań w centrum Piły skradziono ponad 12 tysięcy złotych. Policja apeluje o uświadamianie swoich najbliższych, a w szczególności seniorów o zagrożeniach jakie mogą ich spotkać.

9 czerwca w godzinach popołudniowych do mieszkania pewnej seniorki zapukała kobieta podająca się za pracownika poczty. Rzekomo miała do przekazania pilną informację…

-Starsza pani wpuściła kobietę do mieszkania nie zamykając za nią drzwi wejściowych. Następnie obie poszły do kuchni, aby kontynuować rozmowę. Oszustka podająca się za pracownika poczty próbowała tłumaczyć, że jednak nie ma nic pilnego do przekazania, ale może pomóc załatwić jakieś urzędowe sprawy. Podczas tej rozmowy kilkakrotnie zbliżyła się do okna wyglądając na zewnątrz. Po chwili seniorka zauważyła, że zachowanie gościa jest podejrzane i czym prędzej wyprosiła go z mieszkania. Po jakimś czasie kobieta poszła do swojego pokoju, aby sprawdzić, czy nie padła ofiarą przestępstwa. Niestety, wszystkie zgromadzone pieniądze w walucie polskiej oraz zagranicznej na kwotę ponad 12 tysięcy złotych zostały skradzione – relacjonuje sierż. Wojciech Zeszot, p.o. oficera prasowego KPP w Pile.

Jak dodaje, w tę kradzież prawdopodobnie były zaangażowane co najmniej dwie osoby. Pierwsza kobieta, która weszła do mieszkania zadbała o to, żeby drzwi nie zostały zamknięte. Dodatkowo manipulowała rozmową w taki sposób, aby druga osoba mogła wejść do mieszkania i swobodnie dokonać kradzieży. Podczas prowadzonej rozmowy kobieta wyglądała przez okno żeby, upewnić się, że wspólnik opuścił już mieszkanie.

Funkcjonariusze apelują do mieszkańców o rozmowy ze swoimi bliskimi, szczególnie z osobami starszymi.

-Ważnym działaniem jest uświadomienie seniorów o zagrożeniach, które mogą ich spotkać. Czasami wystarczy tylko chwila nieuwagi, aby przestępcy wykorzystali taką okazję z zimną krwią. W chwili obecnej funkcjonariusze pilskiej jednostki zajmują się tą sprawą i prowadzą czynności zmierzające do zatrzymania sprawcy. W przypadku wystąpienia podobnych sytuacji, w szczególności owianych legendą na „Pocztę Polską”, prosimy o przekazywanie takich sygnałów do oficera dyżurnego pilskiej jednostki – mówi Zeszot.

(Red.)
Fot. KPP Piła