Porozumienie podpisane – będzie nowy radiowóz

Czarnków Najnowsze Trzcianka Wydarzenia

 CZARNKÓW. Praz kolejny mundurowi z powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego mogą liczyć na wsparcie ze strony lokalnych samorządów. Wczoraj podpisane zostało kolejne już porozumienie pomiędzy Gminą Czarnków a Komendą Wojewódzką Policji w Poznaniu dotyczące dofinansowania zakupu radiowozu.

10 czerwca br., w siedzibie czarnkowskiego Urzędu Gminy Komendant Powiatowy Policji w Czarnkowie insp. Piotr Ryżek, w imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu nadinsp. Piotra Mąki, uczestniczył w spotkaniu z wójtem Gminy Czarnków Bolesławem Chwarściankiem, podczas którego podpisane zostało porozumienie dotyczące finansowego wsparcia. Przedmiotem zawartego porozumienia jest uczestniczenie przez Gminę Czarnków w dofinansowaniu zakupu nowego radiowozu w ramach Programu Modernizacyjnego Policji 50/50.

Insp. Piotr Ryżek serdecznie podziękował włodarzowi za wkład w poprawę warunków służbowych policjantów i poprawę bezpieczeństwa mieszkańców powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. Podkreślił, że wysoko ceni dotychczasową współpracę i wyraził głębokie przekonanie, że przyszłość pozwoli na realizację jeszcze wielu wspólnych planów i zamierzeń.

Korzystając z okazji dziękujemy Starostwu Powiatowemu w Czarnkowie oraz włodarzom miast i gmin powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego za wieloletnią współpracę.

Asp. Karolina Górzna-Kustra
KPP Czarnków