Za ofiary wypadków drogowych…

Najnowsze Wałcz Wydarzenia
WAŁCZ.  „Za ofiary wypadków drogowych” – to coroczna, wspólna  akcja  policjantów wałeckiej drogówki i uczniów miejscowej Szkoły Podstawowej nr 4.
Prowadzona od lat akcja jest wspólną  inicjatywą braci zakonników z Parafii św. Antoniego w Wałczu i uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 4.
-Działania prowadzone były na drodze krajowej K22 na ulicy Wojska Polskiego. Każdy zatrzymany do kontroli drogowej kierowca  otrzymywał symboliczny znicz „Za ofiary wypadków”. Były także słodkie pierniki dla kierowców i lizaki dla małych pasażerów od brata zakonnika Piotra Nowaka. Uczniowie biorący udział w akcji
wspólnie z policjantami kontrolowali prędkość samochodów i to oni decydowali o „karze” dla łamiących przepisy kierowców. Każdy uczestnik ruchu kołowego musiał ponadto odpowiedzieć na wylosowane pytanie, dotyczące przepisów ruchu drogowego lub tradycji związanych ze świętem Wszystkich Świętych. Uczniowie wręczali kierowcom własnoręcznie przygotowane przesłania o bezpieczeństwie, ulotki profilaktyczne, breloczki z patronem kierowców oraz jednorazowe alkotesty – relacjonuje  mł. asp. Beata Budzyń, oficer prasowy KPP w Wałczu.
Policjanci z drogówki przygotowali także podziękowanie dla uczniów biorących udział w działaniach. Były to kolorowe przypinki z policyjną maskotką.
 (WM), Źródło: KPP Wałcz