Szlachetna Paczka dotarła do Basi

Chodzież Najnowsze Wydarzenia

CHODZIEŻ. Policjanci i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Chodzieży włączyli się w akcję pn. ?Szlachetna Paczka?.  Przekonywali: Pomaganie innym to nasza wspólna sprawa.

Jednym z zadań, jakie stoją przed policją jest pomaganie osobom, które znajdują się w trudnej sytuacji, a okres świąteczny to czas, kiedy szczególnie myślimy o tych, którzy nie mają nic, bądź mają niewiele. Tym razem wymiar tej pomocy był nieco inny, bowiem chodzieska policja przyłączyła się do jednego z najbardziej znanych projektów pomocowych w Polsce.

-Policjanci i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Chodzieży wspólnie z przedszkolem ?Wesoły Smyk? przygotowali ?Szlachetną Paczkę? dla 19-letniej Basi, która powoli wkracza w dorosłe życie, a nie ma wiele. Dziewczynka wychowała się w domu pełnym przemocy i zła. Obecnie mieszka w ośrodku dla ofiar przemocy domowej i uczy się. Marzy, by się usamodzielnić i w przyszłości założyć szczęśliwą rodzinę –  mówi asp. Karolina Smardz-Dymek z KPP w Chodzieży. – Mamy nadzieję, że dokładając wspólnymi siłami tę małą cegiełkę dobroci, ułatwimy Basi start w życiu.

 (Red.)

 Fot. KPP Chodzież