Śpieszymy donieść, że zdążyliśmy, mimo że pandemia rzucała wirusy pod nogi. Teraz już tylko ostatnie testy, próby, rozruchy i odbiory, więc lada tydzień startujemy zgodnie z planem.
Oczywiście wiemy, że jako nasz klient nie potrzebujesz wszystkiego wiedzieć – ma być po prostu ciepło, jasno i czysto – w końcu od tego jesteśmy. Mimo wszystko przygotowaliśmy specjalny raport, żebyś zobaczył jak sprawnie działamy dla Ciebie.
Dwa lata temu grupa utytułowanych inżynierów opracowała precyzyjne studium, które czarno na białym pokazywało sensowność różnych sposobów wytwarzania energii.
Wybór był oczywisty – źródło kogeneracyjne. Kogeneracyjne, czyli takie, które spalając gaz ziemny wytwarza jednocześnie i ciepło i energię elektryczną. Wyliczenia nie pozostawiały wątpliwości – to technologia ekologiczna i efektywna, a wiemy, że to jest ważne dla Ciebie.
Włodarze miasta i powiatu sprawnie wszystko sformalizowali, co dało nam komfortową pozycję w grze o czyste powietrze. I teraz najlepsze – przygotowaliśmy wszystko tak dobrze, że Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przyznał projektowi wsparcie unijne – to naprawdę dużo pieniędzy, bo aż 18 476 468,20 zł (to Twoje pieniądze, więc piszemy co do grosza). Tym większa duma, że nasz wniosek wybrano z dwustu innych! A całkowita wartość projektu to bagatela 48 634 476,75 zł.
Bardzo starannie dobraliśmy wykonawców i projektantów, a potem poszło już sprawnie – ekipa konsorcjum firm METROLOG Sp z o.o. i FEROX -ENERGY–SYSTEMS Sp. z o.o. pierwszą łopatę wbiła pod koniec zeszłego roku a za chwilę dobra energia popłynie do Twojego domu.
Ale ta inwestycja to wcale nie była bułka z masłem – już pierwszego dnia okazało się, że trzeba zmienić przebieg rur wodociągowych na budowie. Potem producenci i dostawcy odwołali gwarancje terminów ze względu na pandemię i wtedy to już naprawdę nie wiedzieliśmy, jak to będzie.
Tak, rozumiemy, że nie interesują Cię szczegóły. Ale warto wspomnieć, że w nowym obiekcie są aż trzy różne rozwiązania wygłuszające pracę silników kogeneracyjnych, żeby chronić otoczenie przed hałasem a na budynku jest bateria kolektorów słonecznych, co znaczy, że będziemy chronić i planetę i Twoje zdrowie.
Tworząc ten inżynieryjny majstersztyk zastępy inżynierów i techników zgrywały ze sobą ponad pół tuzina różnych instalacji. Koronkowa robota, jakkolwiek to dzisiaj zabrzmi. Twoja rola to odkręcenie kaloryfera, pilot do ręki, głęboki oddech i relaks. W końcu za to nam płacisz!
Zespół Miejskiej Energetyki Cieplnej Piła Sp. z o.o. – Grupa Enea