Delfinek i jego 38 medali w Berlinie

Chodzież Najnowsze Wydarzenia

CHODZIEŻ. BERLIN. 1 grudnia w Berlinie przez Klub TSC Berliner został zorganizowany 3. BECO-CUP Finswimming, w którym udział wzięło 225 zawodników z 24 klubów i 4 państw. Wśród tak doborowej stawki nie zabrakło również reprezentantów UKS Delfinek Chodzież, dla których było to wspaniałe zakończenie sezonu wraz z odwiedzinami Jarmarku Bożonarodzeniowego i Tropical Island w formie nagrody za kolejny rok systematycznej i owocnej pracy.

Z 24 naszych pływaków najlepiej spisali się chłopcy z kat. D Radosław Grabowski (3 złote medale na dystansach 50,10, 200 bi-fins) i Kamil Pietras (3 złote medale na dystansach 100 m pod wodą, 100 i 200 m po powierzchni) oraz Oskar Kasprowicz w kat. C chłopców (3 złote medale na dystansach 50,10, 200 bi-fins).

Medale zdobywali także: Inez Jesiołowska 2 złote na 100 i 200 m pp oraz srebrny na 50 m pp, Anna Czarnolewska (2 srebrne i brązowy), Krzysztof Jankowski (2 brązowe, 1 srebrny) ,Oliwer Jesiołowski ( 1 srebrny, 2 brązowe), Edgar Iwo Grzesiak-Walczak (3 brązowe), Anna Sałata (1 złoty, 1 srebrny), Sylwana Piechocka i Adam Sałata (2 brązowe), Wolniewicz Weronika, Marta Humerczyk, Natalia Gembiak, Dreger Maria, Maja Czarnolewska (po brązie).
Chodzieskie sztafety dwukrotnie stawały na najwyższym stopniu podium w juniorach do kat. C na dystansie 4×50 m powierzchni w składzie: Kamil Pietras, Radosław Grabowski, Maria Dreger i Weronika Wolniewicz oraz  na 50 m bi-fins w składzie: Oliwier Jesiołowski, Inez Jesiołowska, Oskar Kasprowicz, Anna Sałata), natomiast na dystansie 4×50 m bi-fins OPEN nasza sztafeta w składzie: Adam Sałata, Sylwana Piechocka, Marta Humerczyk i Aleksander Sporysz zajęła drugą lokatę.

Delfinek łącznie zdobył 38 medali (14 złotych, 7 srebrnych, 17 brązowych)  i został sklasyfikowany na drugiej pozycji za drużyną Ukrainy.