Zdrowie Współcześnie ? Zagrożenia i Antidotum, ?Twoje Zdrowie +?

Najnowsze Piła Wydarzenia

Poradnik Zdrowia i nie tylko Elżbiety i Szymona Spolankiewicz

Świąteczna rozprawka o Świątecznym znaczeniu

Witaj serdecznie Dobry Człowieku, bo jesteś Dobrym Człowiekiem, Prawda?Życzymy Tobie, w tym istotnym dla budzenia w nas Człowieczeństwa, czasie, aby nie tylko o Twoich zachowaniach, działaniach, emocjach w tym Świątecznym okresie decydowała gonitwa sklepowa, zakupowa, ale abyś faktycznie zadał sobie pytanie i może znalazł na nie odpowiedź ? Jaki jest prawdziwy sens Narodzenia Chrystusa.

Kilka zdań, które pozwolą  Tobie usiąść na chwilę, zastanowić się ? o co w tym wszystkim chodzi? Gdzie jest moje miejsce i po co?

Zauważyłeś/aś, że świat biegnie w jakimś szalonym pędzie, a my razem z nim, nie wiedząc dokąd i po co? Zauważyłeś/aś jak technologie nas wchłaniają niczym wir wodny? Zauważyłeś/aś, że w tej gonitwie zapominamy żyć? Zauważyłeś/aś, że w tej gonitwie zachowujemy się jak niewolnicy, tyle że mniej problemowi bo samonapędzający się w tym kierunku?

Zmiany są, one się dzieją ? rzecz w tym, aby mieć ich świadomość i umieć z nich korzystać ze zrozumieniem, aby Żyć, a nie wegetować, aby się radować, tworzyć, współtworzyć, aby jednoczyć się, a nie walczyć z sobą ? bo w imię czego i dla kogo?

Zatem ? pomyśl (ale nie przez pryzmat reklam, zakupów, sklepów, polityki) o Sobie, o swojej Rodzinie, Przyjaciołach, podnieś swoje wibracje, usiądź na chwilę, wyłącz gonitwę myśli, zachowań, nawyków?
Odkryjesz, że mimo, iż nie ganiasz świat ciągle istnieje ? on będzie istniał z Tobą czy bez Ciebie, świat się Tobą nie przejmuje za bardzo, więc może zajmij się sobą?
Bo kiedy pomożesz sobie, będziesz mógł pomóc światu i innym Ludziom.

Każdy ma do przebycia swoją podróż Życia. Mijamy życiowe stacje ? jedne szare, nieodświeżone, inne kolorowe. Poznajemy Ludzi, którzy wsiadają i wysiadają lub też do końca podróży przy nas pozostają. Każdy z nas wybiera swój przedział życiowy ? jednym wystarcza zwykły, a innym zaś luksusowy ? lecz to co w życiu sensem Człowieka jest to Miłość do drugiego Człowieka poprzez Miłość do siebie samego.

A Zdrowie? To jest Dobra droga do zdrowia, w ciele, duszy, umyśle. Od czegoś trzeba zacząć, prawda? Zatem ?Twoje Zdrowie +? uważamy za otwarte.

A teraz, kiedy już dobrnąłeś do tego miejsca, Bonus: Jak wesprzeć swoje działania w celu uniknięcia lub pozbycia się kataru, przeziębienia. Taką skuteczną metodą jest Kąpiel w przyzwoicie gorącej wodzie, około 15-20 minut z dodatkiem soli kamiennej (najlepsza niejodowana kłodawska), przed snem lub z braku wanny moczenie w gorącej solnej kąpieli nóg w misce, wiadrze. Ważna uwaga ? kąpiel i w ciepłej piżamce do łóżka, a nie na wieczorne spacery. Oczywiście pamiętając, że przeciwwskazaniem dla tego typu kąpieli są między innymi żylaki, palpitacje serca, rozrusznik serca, problemy z ciśnieniem itp. Zawsze oczywiście powinno się mieć w razie niejasności na uwadze konsultacje u lekarza lub farmaceuty.

W następnych odcinkach Poradnika Zdrowie Współcześnie ? Zagrożenia i Antidotum ?Twoje Zdrowie +? będziemy podpowiadać jakie są zagrożenia dla zdrowia i jak ich uniknąć, a także będziemy podpowiadać bardzo konkretne rozwiązania, które będą często przypomnieniem zapomnianych metod, które w warunkach domowych prawie każdy będzie mógł zastosować.

Szymon Spolankiewicz; 502453243, www.biogabinet.eu