A szybowce będą celnie lądować

Najnowsze Piła Sport Wydarzenia

PIŁA. 24 listopada o godz. 10.00 na Lądowisku w Pile (EPPI) rozpoczynają się pierwsze zawody szybowcowe na celność lądowania. Potrwają do 25 listopada do godz. 18.00, a organizatorzy konkurencji ?Spacery po Niebie? zapewniają udaną zabawę.

Do Piły zjadą się piloci z całej Polski, by uczestniczyć w zawodach na celność lądowania. Jest to konkurencja polegająca na przyziemieniu szybowcem w wyznaczonej strefie, a następnie zakończeniu dobiegu jak najbliżej wyznaczonego punktu. Wynikiem jest odległość podwozia głównego szybowca od tego punktu.

-Lądowisko w Pile to wyjątkowe miejsce, które daje wiele możliwość dla szybownictwa. Dlatego  postanowiliśmy zorganizować pierwsze zawody na celność lądowania właśnie w Pile. To jedyne zawody w Polsce, które odbywają się w listopadzie, już po sezonie na latanie szybowcami. – mówi Paweł Krakowski z firmy lotniczej Spacery po Niebie.

Celność lądowania, to dość popularna konkurencja w środowisku szybowniczym, ale nigdy jeszcze nie odbywała się w Polsce pod koniec listopada, gdzie temperatura  na zewnątrz spada poniżej zera.

-Zawody rozpoczynają się w sobotę (24.11) o godz. 10.00 serią treningową,  po której ruszamy z pierwszą serią lotów. Po pierwszej turze lotów zapraszamy wszystkich do  Agroturystyka Stobno Stodoła na ognisko, biesiadę i integrację. Z przyjemnością opowiemy o naszej pasji i miłości do latania.  Następnego dnia  niedziela (25.11), odbędzie się druga kolejka lotów w której wyłonimy zwycięzców, po czym pozostanie nam tylko rozdanie nagród. Gwarantujemy świetną zabawę – dodaje Paweł Krakowski z firmy lotniczej Spacery po Niebie.

Agnieszka Janowska
 Fot. pila.pl