Adam Bogrycewicz liderem na liście PiS do Sejmiku

Najnowsze Piła Polityka Wydarzenia

PIŁA. Prawo i Sprawiedliwość zarejestrowało listę kandydatów do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego  w okręgu pilskim  w jesiennych wyborach samorządowych. Liderem został Adam Bogrycewicz, sekretarz Zarządu Okręgowego PiS.

Nie  było niespodzianki. Na  jednej z wcześniejszych konferencji Marcin Porzucek o kandydatach do sejmiku mówił tak: “Będzie to  bardzo mocna lista, z pewnością najsilniejsza w historii, chociaż po raz pierwszy od dawna nie ja będę jej liderem. Myślę jednak, że lider będzie mocno rozpoznawalny   w kilku powiatach, co zagwarantuje nam dobry wynik”. Tą “jedynką” jest własnie Adam Bogrycewicz.

Tymczasem wczoraj na swoim profilu na Facebooku poseł napisał:

“Niegdyś byłem najmłodszym radnym wojewódzkim w Polsce. Dziś czas ogłosić zarejestrowaną listę kandydatów z okręgu pilskiego. Liderem listy Prawa i Sprawiedliwości będzie Adam Bogrycewicz – mój najbliższy współpracownik, sekretarz Zarządu Okręgowego PiS w Pile, członek rady społecznej pilskiego szpitala, prezes największego w okręgu nadnoteckim koła wędkarskiego. Absolwent UAM i studiów podyplomowych, przewodniczący okręgowego Forum Młodych PiS. Tuż za nim Łucja Janina Zielińska-naczelnik wydziału oświaty starostwa powiatowego w Pile, rekomendowana przez Porozumienie Jarosława Gowina. Trzeci na liście jest Michał Zieliński ekonomista, wiceprezes ZO PiS w Pile, wicedyrektor wielkopolskiego KOWR, prezes Obornickiego Klubu Lekkoatletycznego.”

Oto cała lista:
1. Adam Bogrycewicz
2. Łucja Zielińska
3. Michał Zieliński
4. Marek Jakóbczyk
5. Wiesław Pietruczuk
6. Renata Dorna
7. Szymon Chrostowski
8. Emilia Muzyka
9. Dorota Banaś

Czy rzeczywiście Adam Bogrycewicz zagwarantuje PiS-owi dobry wynik? Okaże się 21 października.

(Red.)
 Na zdjęciu: Adam Bogrycewicz (źródło: fb.com/ marcin.porzucek.94)