ALKOHOL, NARKOTYKI I KIEROWANIE POJAZDEM

Interwencje Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Jastrowiu w trakcie nocnych służb zatrzymali dwóch mężczyzn posiadających narkotyki. Pierwszy z grupą kolegów spożywał alkohol i posiadał przy sobie marihuanę. Drugi kierował pojazdem mechanicznym pod wpływem amfetaminy i przewoził narkotyki. Obaj usłyszeli już zarzuty.

W minionym tygodniu funkcjonariusze z komisariatu Policji w Jastrowiu w trakcie patrolu miasta w godzinach nocnych, zauważyli grupę osób siedząca przy hali widowiskowo-sportowej. Policjanci zainteresowali się tą sytuację i podjęli interwencję wobec sześcioosobowej grupy. W trakcie legitymowania okazało się, że są to mieszkańcy miasta w wieku 19-21, którzy spożywali alkohol. Mundurowi podczas rozmowy z legitymowanym 20-latkiem, wyczuli od niego charakterystyczną woń środka odurzającego. Mężczyzna po chwili przyznał się, że wcześniej palił marihuanę, a z kieszeni wyjął woreczek z pozostałą zawartością zielonego suszu roślinnego. Został zatrzymany, a przeprowadzone badanie testerem wykazało zielony susz to marihuana. 20 latek usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. Pozostałe osoby spożywające alkohol zostały ukarane zgodnie z Kodeksem Wykroczeń.

Kolejnej nocy, patrolowcy z Komisariatu Policji w Jastrowiu, na jednej z ulic miasta, zauważyli pojazd Toyota, którego kierowca poruszał się ze znaczną prędkością. Wykonywał nagłe hamowanie a następnie manewry skrętu. Policjanci zatrzymali pojazd i podjęli czynności wobec 35 letniego kierowcy, który był zdziwiony kontrolą. Mężczyzna był pobudzony, w trakcie rozmowy nie potrafił logicznie odpowiadać na zadawane pytania, a w kącikach ust miał widoczną pianę. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości, wykazało że jest trzeźwy.

Z każdym kolejnym pytaniem, na które miał odpowiedzieć, stawał się bardziej nerwowy. W końcu przyznał się, że przed jazdą zażył amfetaminę. Ponadto pod siedzeniem ukrył woreczek strunowy z zawartością białego proszku.

Mieszkaniec powiatu został zatrzymany i doprowadzony do Komisariatu Policji w Jastrowiu gdzie przebadano zawartość woreczka z białym proszkiem. Badanie testerem wykazało, że jest to amfetamina o wadze 65 gramów. Pojazd którym się poruszał został odholowany na policyjny parking, a 35 latek został przewieziony do szpitala na badanie krwi które potwierdziło, że kierował pod wpływem amfetaminy.

Mężczyzna stracił uprawnienia do kierowania pojazdami i teraz odpowie za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem środka psychotropowego oraz posiadanie środków zabronionych. Za popełnione przestępstwa, będzie musiał zapłacić wysoką grzywnę oraz grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3.

mł.asp. Damian Pachuc, KPP Piła