Ambasador Republiki Armenii z wizytą u Starosty Pilskiego

Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. 22 listopada Eligiusz Komarowski, starosta pilski gościł Pana Samvela Mkrtchian, ambasadora Republiki Armenii w Polsce. Wizyta miała charakter zapoznawczy.

– W trakcie spotkania poruszyliśmy kwestie związane z możliwościami zawarcia współpracy w zakresie gospodarczym, ekonomicznym i turystycznym. Zapoznałem także dyplomatę z historią powiatu pilskiego wraz ze zmianami, jakie zachodziły na przestrzeni lat – mówi starosta Eligiusz Komarowski.
Ambasador maił również okazję zobaczyć osiągnięcia, zarówno jednostek samorządu terytorialnego, jak i przedsiębiorców, prężnie rozwijających się w naszym subregionie.

Armenia to kraj o bogatej tradycji i historii. Jest to najstarsze, chrześcijańskie państwo na świecie. Na historycznych terenach Armenii wznosi się góra Ararat. Chociaż obecnie znajduje się w granicach państwowych Turcji, w świadomości Ormian pozostaje symbolem narodowym, umieszczonym w centralnym punkcie herbu Armenii. Od wielu wieków Polskę i Armenię łączą historyczne związki.

– W przyszłości planowane jest zawarcie umów partnerskich lub stworzenie honorowego ośrodka konsularnego. Jestem przekonany, że spotkanie zapoczątkowało owocną współpracę – dodaje starosta.

Pan Samvel Mkrtchian stanowisko ambasadora Republiki Armenii w RP objął w listopadzie 2018r. Wcześniej przez dwa i pół roku był ambasadorem Armenii w Libanie. Pełnił też m.in. funkcję dyrektora departamentu kontroli zbrojeń i bezpieczeństwa międzynarodowego w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Armenii oraz ambasadora tego kraju przy NATO.

  Powiat Pilski